#EduMocOnline2019: Justyna Zborowska-Stunża i Grzegorz Stunża

„Domowa Edukacja Medialna. Partnerstwo rodziny i szkoły”

Dzisiejsi rodzice korzystają z mediów cyfrowych coraz częściej i dłużej, jednocześnie nie mając pomysłów na rozwijanie kompetencji przyszłości swoich dzieci. W kontakcie z nimi posługują się stereotypami i wspomnieniami z młodości. Tymczasem młodzi traktują media jako rozszerzone środowisko rówieśnicze. Pozbawieni wsparcia w domu i w szkole, która skupia się na dostępie do urządzeń, a nie na relacji i twórczych działaniach, korzystają z sieci w sposób ograniczony do codziennej konsumpcji. Opowiemy o tym, co według nas jest konieczne, by rozwijać kompetencje medialne, informacyjne i cyfrowe przy współpracy nauczycieli i rodziców.

Dołącz:

Platforma Clickmeeting  -> tutaj
Wydarzenie: streaming na FB -> tutaj

Justyna Zborowska-Stunża

edukatorka medialna, zainteresowana budowaniem relacji między ludźmi, przemianami, jakie w tym zakresie powoduje powszechne korzystanie z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz edukacyjnymi aspektami mediów cyfrowych. Studiowała zarządzanie, socjologię, ale praktyka wychowawcza skierowała ją w stronę studiów pedagogicznych. Prowadzi blog stunza.media. Mama trójki dzieci.

Grzegorz D. Stunża

ekspert w zakresie edukacji medialnej i cyfrowej. Zafascynowany potencjałem edukacyjnym sieci i możliwościami budowania społeczności uczących się za pomocą nowych technologii. Łączy pracę wykładowcy i badacza z praktyką pedagogiczną w zakresie twórczego używania mediów w edukacji. Prowadzi blog edukatormedialny.pl. Tata trójki dzieci.

Danieluk Maciej

Urodzony w Poznaniu, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Od 2009 roku nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych oraz informatyki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Twórca, właściciel i długoletni (2002 – 2008) prowadzący portal internetowy dla nauczycieli pod adresem: http://www.literka.pl. Entuzjasta zastosowania TiK w edukacji.
Trener umiejętności ICT oraz w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych. Prelegent wielu konferencji dla nauczycieli, autor szkoleń z zakresu TIK.
Danieluk Maciej

Latest posts by Danieluk Maciej (see all)