Jak zrobić plakat w programie Postermywoll?

Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu 2019r. Pamiętajmy, o tym aby wykorzystać ten czas na przypomnienie naszym uczniom właściwych postaw i zachowań w przestrzeni cyfrowej.
Nie zakazujmy korzystania z nowoczesnych technologii, ale uczmy nasze dzieci właściwego z niej korzystania. Świadomy zagrożeń uczeń, to uczeń bezpieczny.
Nasi uczniowie przygotowali prosty, czytelny plakat z tej okazji, w którym zamieścili kilka uniwersalnych zasad, aby być bezpiecznym w Internecie.
Jak i gdzie można wykonać taki plakat?

Idealnym programem, webową aplikacją jest Postermywall.
To platforma, na której po założeniu konta będziesz mógł stworzyć tematyczne plakaty, infografiki, ogłoszenia, zaproszenia i innego typu wizualne treści. Skorzystać możesz z gotowych szablonów, które w każdej chwili można edytować i dostosować do swoich potrzeb, lub od samego początku stworzyć swój materiał wykorzystując dostępne tam czcionki, emotki, grafikę lub dodać własne zdjęcia.

Samouczek, jak zrobić swój plakat znajduje się na naszym blogu TUTAJ.

Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska, nauczycielki ZSS w Kowanówku, autorki blogów edukacyjnych www.specjalni.pl, www.tikzklasa.blogspot.com, trenerki, prowadzące szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii oraz prelegentki na ogólnopolskich konferencjach i autorki publikacji. Ekspertki ds. awansu zawodowego nauczycieli. W 2017 roku w uznaniu szczególnych osiągnięć edukacyjnych i wychowawczych otrzymały Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

Zyta Czechowska

Zyta Czechowska, nauczycielka ZSS w Kowanówku, autorka blogów edukacyjnych m.in. www.specjalni.pl, trenerka Mistrzów Kodowania, prowadzi szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii, pomocy psychologiczno-pedagogicznej, awansu zawodowego i kompetencji kluczowych. Prelegentka na ogólnopolskich konferencjach i autorka branżowych publikacji. Autorka i realizatorka projektów, w tym eTwinningowych. Ekspertka ds. awansu zawodowego nauczycieli. W 2017 roku w uznaniu szczególnych osiągnięć edukacyjnych i wychowawczych otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

Zyta Czechowska