poZdrówko #3 Nauczycielu, doceń (się)!

Wielkimi krokami zbliża się #3 z kolei webinar #poZdrówko. Tym razem naszymi gośćmi będą Małgorzata Nowicka i Aleksandra Wzorek z Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej.

• Kiedy: czwartek 28 lutego, o 21.00
  • Miejsce: Kanał YouTube Superbelfrów
  • Hasztag:#poZdrówko
  • Koszt: BEZPŁATNE
  • Dla kogo: wszystkich zainteresowanych nauczycieli (i nie tylko)
Nauczycielu, doceń (się)!

W czasie webinaru uczestnicy dowiedzą się, jakie są najczęstsze mechanizmy wpływające na wizerunek nauczyciela i jego poczucie własnej wartości, a jednocześnie jak umiejętność doceniania samego siebie przekłada się na kompetencję dostrzegania mocnych stron i wartości w innych ludziach. Przedstawione zostaną wyniki badań Fundacji na temat wypalenia zawodowego nauczycieli i wypalenia uczniowskiego.

Prelegentki:

Aleksandra Wzorek: Prawniczka, doświadczona trenerka i superwizorka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu “Liderzy Edukacji” Uniwersytetu Harvarda. Członkini Zarządu Instytutu Edukacji Pozytywnej. Twórczyni warsztatów rozwoju kompetencji emocjonalnych: Laboratorium talentów, Empatia w edukacji, Moja własna ścieżka. Tworzyła programy nauczania przedsiębiorczości: Startup Days for Youth, Startup Days for Kids. Współautorka programu „Myślę pozytywnie”.

Małgorzata Nowicka: Absolwentka Uniwersytetu Bostońskiego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza, prezes Instytutu Edukacji Pozytywnej. Specjalista ds. komunikacji społecznej, pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Trenerka i nauczycielka psychologii, przedsiębiorczości i kultury w placówkach edukacyjnych, a także trener i coach z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu, motywowaniu i wdrażaniu innowacji społecznych. Przeprowadziła ponad 5000 godziny szkoleń dla kadry pedagogicznej i biznesowej. Ma na koncie wiele publikacji z zakresu edukacji i wychowania, a w szczególności pracy profilaktyczno-wychowawczej z uczniem, rozwoju społeczności lokalnych oraz rozwijania kompetencji kluczowych w różnych grupach wiekowych. Autorka i propagatorka programu „Myślę pozytywnie” w całym kraju.