Przedmioty humanistyczne widziane w 3D


Znany z pewnością wszystkim wynalazca- Tomasz Edisson mawiał, iż: „Zawsze jest sposób, żeby zrobić coś lepiej. Znajdź go”. Ta właśnie myśl towarzyszy mi właśnie w codziennej pracy. Staram się najpierw sam spojrzeć na to, czy prowadzona w taki a nie inny sposób lekcja dla mnie jako ucznia byłaby ciekawa. Dużą rolę w tym względzie odgrywają nowe technologie, którymi próbuję „zarażać” innych na blogu i w grupie na facebooku. Tak też będzie również i w tym artykule. Opowiem Wam o trzech portalach wykorzystujących technologie 3D.


Nie wiem jak Was, ale mnie najbardziej z kart historii interesują walki, wojny i bitwy. Można oglądać je oczywiście na kolejnych ilustracjach w książkach, ale to nie wzbudzi takiego wrażenia jak panoramy 3D na portalu 360 Degree Virtual Tours. Dzięki niemu wspólnie z uczniami przeniesiecie się do Koloseum na walkę gladiatorów, zobaczycie, jak wyglądały wojenne bunkry, samoloty czy też marynarka wojenna. Wystarczy wejść w link:
https://www.3dhistoryvirtualtour.com/about

Zdajemy sobie doskonale sprawę, że każdy z nas przyswaja wiedzę w inny sposób. Wiedzę uczniów w dużym stopniu systematyzują osie czasu. Stąd też polecam skorzystanie z kolejnego narzędzia-gotowej interaktywnej osi czasu Histography. Znajdziecie tam ułożone w kategoriach chronologicznie wydarzenia. Przy niektórych są dostępne także filmy, opisy z Wikipedii. Chcąc korzystać z uczniami warto przetłumaczyć stronę w przeglądarce Chrome. Można się o tym samemu przekonać wchodząc w link:
https://histography.io/

Świetnym pomysłem na urozmaicenie zajęć na przedmiotach humanistycznych jest także interaktywny atlas. Pozwoli on Wam przybliżyć uczniom świat dawnych kultur i cywilizacji. Wystarczy jedynie, że klikniecie w link:
https://www.atlasofworldhistory.com/
Miłego eksplorowania na lekcjach z opisanymi w tym artykule narzędziami.

Print Friendly, PDF & Email

Bartosz Chyś

Nauczyciel informatyki, edukacji wczesnoszkolnej oligofrenopedagog, terapeuta, członek grupy Superbelfrzy RP. Pasjonat nowych technologii, metod aktywizujących oraz technik pamięciowych w edukacji. Ciągły poszukiwacz nowinek, które sprawią, że kolejna lekcja będzie jeszcze ciekawsza i odkrywcza. Autor bloga edukacyjnego Digitalni i kreatywni, pomysłodawca grupy facebookowej Digitalni i kreatywni-TIK-owi nauczyciele oraz Centrum Szkoleń Edukacyjnych Digitalni
Bartosz Chyś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.