Światowy dzień nauczyciela

W Polsce mamy swoje edukacyjne święto państwowe w październiku – Dzień Edukacji Narodowej, ale to nie jest jedyna okazja do zwrócenia uwagi społeczeństwa i mediów na edukację i tych, którzy uczą.

Co roku 5 października społeczność międzynarodowa obchodzi Światowy Dzień Nauczycieli. Po raz pierwszy proklamowany był przez UNESCO w 1994 roku. Również my –  nauczyciele i edukatorzy z grupy Superbelfrzy RP postanowiliśmy w tym roku przyłączyć się do tej globalnej akcji.

Światowy Dzień Nauczycieli jest obchodzony co roku przez UNESCO w celu wyrażenia uznania dla setek tysięcy nauczycieli i edukatorów na całym świecie. Jest takim dniem w roku, kiedy warto zwrócić uwagę na pracę i znaczenie dla społeczeństwa osób uczących w szkołach i poza szkołą. Zdaniem UNESCO zdrowe i rozwijające się społeczeństwo nie może istnieć bez nauczycieli.

Do dzisiaj na całym świecie zarejestrowano na stronie tej inicjatywy (http://www.worldteachersday.org/) aż 92 wydarzenia poświęcone obchodom (na najróżniejszy sposób) Światowego Dnia Nauczycieli.

Ponieważ 5 października wypada w tym roku w sobotę – zachęcamy wszystkie szkoły i organizacje do organizacji w poniedziałek 7 października różnego typu wydarzeń lub chociaż rozmowy o byciu nauczycielem i wspólnego obejrzenia krótkiego i optymistycznego filmiku przygotowanego przez naszą grup.

Pozdrawiamy wszystkich,

Superbelfrzy RP


Print Friendly, PDF & Email

Adam Jurkiewicz

Adam Jurkiewicz - haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP. Absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology z języka programowania Python.

Zdobywca wyróżnienia Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polsce, trener języka programowania Python, robotyki, mechatroniki, technologii komputerowych ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych oraz oprogramowania OpenSource. Programista, administrator systemów UNIX/Linux, twórca remiksu edukacyjnego FREE_Desktop - remiksu systemu operacyjnego dla wolnych ludzi, legalnego i darmowego dla wszystkich - dostępnego na stronie http://free-desktop.pl

Twórca portalu http://robotgame.edu.pl - platformy do współzawodnictwa wśród uczniów, w oparciu o RGKit (OpenSource) - bibliotekę walk robotów w Pythonie. Twórca portalu http://robotyka.cyfrowaszkola.waw.pl - środowiska do sterowania robotami na ekranie w oparciu o projekt Open Source Reeborg - Blockly i Python.
Adam Jurkiewicz

Komentarz do “Światowy dzień nauczyciela

  • Avatar
    5 października 2013 o 17:34
    Permalink

    Życzę Wam, by nie opuszczało Was poczucie humoru i codziennie towarzyszył Wam optymizm.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.