Zaproszenie z Dashem

Lekcja języka polskiego z  Dash firmy Wonder okazała się strzałem w dziesiątkę. Ten sympatyczny robot, nauczył czwartoklasistów pisać zaproszenie.

W jaki sposób? 
Wystarczy wybrać ucznia, który będzie sterował robotem za pomocą  aplikacji Go, zainstalowanej na tablecie lub smartfonie.

Rozłożyć na podłodze pytania ułatwiające napisanie zaproszenia. Doprowadzić do nich robota, następnie uruchomić jedną z pięciu dźwiękowych ścieżek. Na nich nagrano fragmenty zaproszenia. Robot wypowie odpowiadający pytaniu fragment, który uczniowie zapiszą na dołączonych  kolorowych kartach pracy. 

Numery do zadania pobierzesz TUTAJ

Pytania do zadania pobierzesz TUTAJ


Okazuje się, że pisanie zaproszeń może być świetną zabawą, a roboty i kolorowy kod bardzo ułatwiają dzieciom naukę. O innych naszych pomysłach na lekcje języka polskiego z Dashem i Dotem możesz przeczytać tutaj i tutaj.

Print Friendly, PDF & Email

Jolanta Majkowska

Jolanta Majkowska – autorka bloga www.specjalni.pl Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z informatyki i języka polskiego. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorkaścieżkidla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Autorka projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych.Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.
Jolanta Majkowska

Latest posts by Jolanta Majkowska (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.