Zyta Czechowska Nauczycielem Roku 2019

Nauczycielem Roku 2019 została Zyta Czechowska, niesamowita osobowość i fantastyczny nauczyciel, pedagog specjalnych w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku.

Od początku swojej edukacyjnej przygody związana ze szkolnictwem specjalnym. Lubiana przez uczniów, którzy zawsze mogą liczyć na jej wsparcie, ceniona przez innych nauczycieli. Wrażliwa na potrzeby drugiego człowiek, inicjatorka wielu akcji charytatywnych. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkolnictwie specjalnym. Jej uczniowie pracują z tabletami, kodują i programują. Jest autorką wielu projektów, angażujących uczniów z niepełnosprawnością  i świetnie sprawdzających się w edukacji dzieci z niepełnosprawnością. Swoimi pomysłami na zajęcia  dzieli się z innymi nauczycielami na blogu www.specjalni.pl Na blogu udostępnia również ciekawe karty pracy i autorskie materiały. Pasja towarzyszy jej w każdym działaniu, została ambasadorką programu eTwinning, jest trenerem Mistrzów Kodowania, wykładowcą. Jej liczne publikacje w czasopismach branżowych, inspirują i pokazują nauczycielom aplikacje i programy, które warto wykorzystać na zajęciach w szkole.

Będąc pedagogiem specjalny cieszy się z każdego sukcesu swoich uczniów, stawia na ich moce strony, buduje poczucie własnej wartości. To Pedagog- Mistrz, który  z pewnością może być wzorem do naśladowania.

Jolanta Majkowska

Jolanta Majkowska – autorka bloga www.specjalni.pl Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z informatyki i języka polskiego. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorkaścieżkidla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Autorka projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych.Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.
Jolanta Majkowska

Latest posts by Jolanta Majkowska (see all)

Komentarz do “Zyta Czechowska Nauczycielem Roku 2019

• Zyta
    9 października 2019 o 05:59
    Permalink

Jola, bardzo dziękuję! To też nagroda dla Ciebie, bo jesteś współtwórcą moich sukcesów. Zawsze mogę na Ciebie liczyć!