Free-Desktop – najnowsza odsłona dla edukacji.

Właśnie zakończyłem prace nad najnowszą wersją systemu, który tworzę dla edukacji, aby każdy mógł sobie za darmo i legalnie zainstalować go w szkole, jesli chce spróbować czegoś nowego, ma problemy ze starymi wersjami oprogramowania, lub najzwyklej chce mieć na każdym komputerze te same wersje oprogramowania.

LEGALNIE i ZA DARMO.

W tej wersji dodałem kilka nowości oraz dodatkowo wykonałem aktualizacje oprogramowania do najnowszych wersji, zatem oddaję do Waszej dyspozycji:

  • Libre Office 6
  • Mozilla Firefox
  • Mozilla Thunderbird
  • Przeglądarka Vivaldi
  • GIMP
  • Python 3.6 + IDLE
  • mu-editor dla Python
  • Scratch 2 offline
  • Code-Blocks i C++

Oczywiście to nie jest pełne oprogramowanie, jest go o wiele wiele więcej, tylko tak dla zajawki wypisałem najważniejsze. Nie zabraknie również gier, ale tylko takich, które moim zdaniem mają walory edukacyjne.

Przykład gry „Angry Birds” – napisanej w Python przy wykorzystaniu biblioteki PyGame i PyMunk – tworzenie gier z wykorzystaniem wizualuzacji procesów fizycznych, jak np. toru lotu naszego bohatera.

Dodatkowo zawarłem też dokumentację i całą bibliotekę PyTechBrain, która może być pomocna przy nauczaniu mechatroniki – a więc na zajęciach technicznych i informatycznych.

Dodatkowo w systemie zawarłem bibliotekę ‚libinput-gestures’ – odpowiada ona za gesty. System powinien dzięki temu dobrze współdziałać z różnymi monitorami interaktywnymi, które udostępniają jako HID-USB ekran dotykowy.

Kto chce pobrać, zapraszam na stronę projektu:

https://free-desktop.pl

Print Friendly, PDF & Email

Adam Jurkiewicz

Adam Jurkiewicz - haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP. Absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology z języka programowania Python.

Zdobywca wyróżnienia Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polsce, trener języka programowania Python, robotyki, mechatroniki, technologii komputerowych ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych oraz oprogramowania OpenSource. Programista, administrator systemów UNIX/Linux, twórca remiksu edukacyjnego FREE_Desktop - remiksu systemu operacyjnego dla wolnych ludzi, legalnego i darmowego dla wszystkich - dostępnego na stronie http://free-desktop.pl

Twórca portalu http://robotgame.edu.pl - platformy do współzawodnictwa wśród uczniów, w oparciu o RGKit (OpenSource) - bibliotekę walk robotów w Pythonie. Twórca portalu http://robotyka.cyfrowaszkola.waw.pl - środowiska do sterowania robotami na ekranie w oparciu o projekt Open Source Reeborg - Blockly i Python.
Adam Jurkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.