Konferencja Pro Safe Open 2019

„Pro-Safe-Open” w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym

już 15 marca 2019r.

Konferencja będzie poświęcona profesjonalnemu wykorzystaniu i bezpieczeństwu narzędzi opracowywanych oraz rozwijanych przez globalną społeczność znaną powszechnie pod angielską nazwą jako „Open Source Community”.

Oferta będzie skierowana do następujących odbiorców na Lubelszczyźnie: sekcje IT administracji lokalnej i biznesu, MSP, wykładowcy i studenci, instytucje badawczo-rozwojowe i edukacyjne.

W ramach „ProSafeOpen” będzie omawiane legalne oprogramowanie zgodne między innymi z nową podstawą programową, a licencje GPL (GNU General Public License) i ich pochodne dają możliwości wykorzystywania systemów bez żadnych ograniczeń prawnych.

Uczestnicy będą mogli za darmo zapoznać się z metodami wykorzystania używanego sprzętu komputerowego bez naruszania zasad RODO, wysłuchają wykładów nt. programów edukacyjnych, zgłębią tajniki najnowszych metod efektywnego zarządzania bazami danych oraz dowiedzą się więcej nt. zintegrowanej platformy informatycznej do zarządzania pojedynczym przedsiębiorstwem lub całą grupą produkcyjną.
Przedstawiciele edukacji oraz instytucji badawczo-rozwojowych będą mogli również obejrzeć przykłady wykorzystania z powszechnego i uniwersalnego narzędzia Open Source jakim jest Python w branżach High-Tech.

Grupa Superbelfrzy obejmuje swoim patronatem tę konferencję.

10:00-10:15 Wykład otwierający – Inicjatywa Khan Academy jako przykład otwartej edukacji prof. Lech Mankiewicz, dyr. CFT PAN, członek grupy Superbelfrzy RP
10:15-10:30 Open Source w Edukacji – czy jesteśmy przygotowani na szkolnictwo 4.0 ?, Adam Jurkiewicz, haker edukacji, członek grupy Superbelfrzy RP
10:30-11:30 Case study – pracownia informatyczna dla szkoły wprost z urzędu gminy – możliwości wykorzystania sprzętu wycofywanego z użycia w gminach; uwarunkowania prawne w zakresie RODO i ochrony danych osobowych oraz przekazywania licencji na oprogramowanie.
11:30-12:00 Projekt współpracy StabilisOne w zakresie udostępniania uczniom nowoczesnych narzędzi do zarządzania przedsiębiorstwem. Andrzej Więcławski – StabilisOne Sp. z o.o., Koordynator regionalny, Konsultant IT.

Więcej na stronie konferencji

Adam Jurkiewicz
Jestem w:

Komentarz do “Konferencja Pro Safe Open 2019

• 16 marca 2019 o 11:48
    Permalink

Serdecznie podziękowania dla Ciebie Adamie za pomoc w przygotowaniu konferencji poświęconej Open Source – bez Twojego poświęcenia oraz chęci dzielenia się wiedzą ProSafeOpen nie mogłoby dojść do skutku. Chwała Ci za wsparcie i kontakt z profesorem Lechem Mankiewiczem. Dzięki Wam udało się przybliżyć uczestnikom ideę Open Source Community pod hasłem: „Otwórz z nami przyszłość”.