Python w edukacji, nie tylko informatyki

python-powered-h-140x182
Python – obiektowy język programowania, całkowicie Open Source (Wolnościowy)

Chciałbym rozpocząć mały cykl wideocastów o tym języku, nie tylko dla informatyków.

Chciałbym pokazać, że można z powodzeniem wykorzystać ten język programowania w różnych innych obszarach, np. matematyki czy chemii 😉


Chciałbym tutaj zainspirować Was do używania ciekawych narzędzi, do pogłębiania swojej wiedzy, do pracy z uczniami. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, za pytania – w miarę możliwości czasowych będę odpowiadał.
Mój pomysł na te artykuły jest prosty – będą to krótkie (max 15 minutowe) wideocasty, w których pokażę Wam coś, co uznam za ciekawe, lub to, o co wy będziecie chcieli mnie poprosić.

Osobiście używam głównie systemu Mint 17.3 64 bity, ponieważ cenię sobie wolność (brak kontroli ze strony korporacji), ale wiem, że wiele osób nie zna świata poza Windowsami, więc zazwyczaj postaram się pokazać to samo w obu systemach – będziecie mieli porównanie, gdyż nie zawsze Windows jest łatwiejszy, a nie zawsze Linux trudniejszy 😉.
free_ipython_qt

W moich działaniach często będę też posługiwał się systemem FREE_Desktop – to edukacyjny remiks, który tworzę dla wszystkich, aby mogli mieć narzędzie „out of the box” w nauczaniu – zawiera wszystkie aplikacje, które są niezbędne, aby realizować podstawę programową.

Mam nadzieję, że spodoba się Wam – zapraszam do dyskusji i zadawania mi pytań na stronie Stowarzyszenia Bastion Dialogu, gdzie będę prezentował te wideocasty.

Adam Jurkiewicz

Print Friendly, PDF & Email

Adam Jurkiewicz

Adam Jurkiewicz - haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP. Absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology z języka programowania Python.

Zdobywca wyróżnienia Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polsce, trener języka programowania Python, robotyki, mechatroniki, technologii komputerowych ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych oraz oprogramowania OpenSource. Programista, administrator systemów UNIX/Linux, twórca remiksu edukacyjnego FREE_Desktop - remiksu systemu operacyjnego dla wolnych ludzi, legalnego i darmowego dla wszystkich - dostępnego na stronie http://free-desktop.pl

Twórca portalu http://robotgame.edu.pl - platformy do współzawodnictwa wśród uczniów, w oparciu o RGKit (OpenSource) - bibliotekę walk robotów w Pythonie. Twórca portalu http://robotyka.cyfrowaszkola.waw.pl - środowiska do sterowania robotami na ekranie w oparciu o projekt Open Source Reeborg - Blockly i Python.
Adam Jurkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.