Ring.CX – konfiguracja na komputer i telefon

Pozostań wolny
Ring jest dumny z tego, że korzysta tylko z darmowych rozwiązań open source (licencja GPLv3 dotyczy całego kodu Ring). A jeśli chcesz, możesz go używać jednocześnie na kilku urządzeniach. Ale jak to zrobić? To proste…

Jak pisałem w poprzednim artykule o Ring, jest to sieć rozproszona peer-to-peer, nie ma więc serwera firmy X lub Y, który zarządza całością. Jednocześnie (to może być uciążliwe) wiadomości tekstowe mogą zostać wysłane tylko gdy druga osoba jest on-line. Nie ma „centrum wiadomości”, które mogłoby przechowywać je do czasu pojawienia się odbiorcy. Ale w zamian za to uzyskujemy naprawdę dużą prywatność – moim zdaniem warto tak na to patrzeć.

Ale mamy bardzo ciekawą możliwość – możemy nasz Ring ID „sklonować” do innego Ring, więc możemy mieć nasze konto w kilku miejscach jednocześnie, np. na komputerze i na telefonie (u mnie Android). Dzięki temu kiedykolwiek jestem on-line na komputerze czy na telefonie, dla drugiej strony nie ma to znaczenia – „widzi mnie” i może ze mną rozmawiać.

Zatem dla chętnych krótka i treściwa instrukcja (oparta o Android)

Na telefonie z Androidem instalujemy aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=cx.ring

Jeśli posiadasz telefon z iOS – zajrzyj do https://ring.cx/en/download/ios

Po chwili przy pierwszym uruchomieniu wybieramy opcję: „POŁĄCZ TO URZĄDZENIE Z KONTEM”

Potem możemy stworzyć profil (choć ja to pominąłem dla telefonu), a w kolejnym oknie najważniejszy element: musimy podać nasze główne hasło, które wprowadziliśmy tworząc konto Ring na komputerze, a potem…. PIN. Aby uzyskać PIN, musimy zrobić coś na naszym komputerze, zatem macie 100% pewności, że nawet, jeśli ktoś „skradnie” wasze główne hasło, nie będzie mu łatwo „podpiąć się”.

UWAGA!
Najlepiej Połączenie działa, gdy zarówno komputer, jak i telefon są zalogowane do tej samej sieci WIFI.

W telefonie należy również wpisać hasło główne do konta i PIN wygenerowany w komputerze i po chwili posiadamy Ring, który jest duplikatem tego na komputerze. W tym momencie, jeśli ktoś do nas napisze wiadomość, otrzymamy ją w telefonie i na komputerze.

Czasami wiadomości nie przychodzą od nadawcy w ciągu sekundy, nie wiem, czym to jest spowodowane, ale moim zdaniem nie warto się tym specjalnie przejmować. Rozmowa video działa bez zarzutu.

Jeśli ktoś z Was byłby zainteresowany, abym z Waszą klasą wykonał wideokonferencję, przez najbliższy czas (z uwagi na gips) mogę spokojnie to zrobić.

Odzywajcie się do mnie.

Ring ID: abix_edukacja

Ring chroni prywatność danych osobowych: wolność i bezpieczeństwo pochodzą z ochrony prywatności. Ring oferuje cyfrową tożsamość za pośrednictwem konta „Ring” i „RingID”, która nie wymaga umieszczenia osobistej tożsamości w sieci, jeśli nie chcesz. Komunikacja zostanie zaszyfrowana bez żadnego wyjątku za pomocą najbardziej zaawansowanych technik. Ring przechowuje twoje sekrety (klucz prywatny do szyfrowania i tożsamości) tylko na komputerze, który je uruchamia.

Ring oparty jest na technologii sieci rozproszonej DHT, unikając korzystania z serwerów, które uzależniłyby Cię od strony trzeciej i ułatwiłyby masową inwigilację.

 


Adam Jurkiewicz – haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP. Absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology z języka programowania Python.

Trener języka programowania Python, robotyki, mechatroniki, technologii komputerowych ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych oraz oprogramowania OpenSource. Programista, administrator systemów UNIX/Linux, twórca remiksu edukacyjnego FREE_Desktop – remiksu systemu operacyjnego dla wolnych ludzi, legalnego i darmowego dla wszystkich.  
Współpracownik Centrum Edukacji Obywatelskiej, w projekcie „Koduj z Klasą” ambasador i trener nauczycieli w zakresie języka programowania Python.

Print Friendly, PDF & Email

Adam Jurkiewicz

Adam Jurkiewicz - haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP. Absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology z języka programowania Python.

Zdobywca wyróżnienia Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polsce, trener języka programowania Python, robotyki, mechatroniki, technologii komputerowych ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych oraz oprogramowania OpenSource. Programista, administrator systemów UNIX/Linux, twórca remiksu edukacyjnego FREE_Desktop - remiksu systemu operacyjnego dla wolnych ludzi, legalnego i darmowego dla wszystkich - dostępnego na stronie http://free-desktop.pl

Twórca portalu http://robotgame.edu.pl - platformy do współzawodnictwa wśród uczniów, w oparciu o RGKit (OpenSource) - bibliotekę walk robotów w Pythonie. Twórca portalu http://robotyka.cyfrowaszkola.waw.pl - środowiska do sterowania robotami na ekranie w oparciu o projekt Open Source Reeborg - Blockly i Python.
Adam Jurkiewicz

Komentarz do “Ring.CX – konfiguracja na komputer i telefon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.