A może książka?

czytelniczy1Jak pobudzać wyobraźnię? Jak poszerzać słownictwo uczniów? Jak rozwijać w dzieciach kreatywność? Odpowiedź na te pytania jest bardzo prosta: CZYTAĆ, CZYTAĆ i jeszcze raz CZYTAĆ. Aby zachęcić dzieci do czytania książek, napisałyśmy projekt czytelniczy pt. ,,A może książka?”. Polega on na tym, że każde dziecko, w ciągu roku, ma przeczytać co najmniej 4 książki z 4 różnych kategorii. Następnie zaprezentować przed klasą przeczytaną lekturę w 4 różnych konwencjach:

  •      jesienią – prezentacja w prezi lub buncee – fantastyka,
  •      zimą – sketchnotka – baśnie i legendy,
  •      wiosną – elektroniczna książeczka – powieść detektywistyczna,
  •      latem lapbook – powieść przygodowa.

W projekcie uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku przygotują dla pozostałych szkół, które wezmą udział w działaniach czytelniczych, ,,Opowieść wigilijną”. Przedstawienie zaprezentujemy przed Bożym Narodzeniem. Podsumowanie projektu odbędzie się w maju we współpracy z  Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Obornikach. To tam uczestnicy projektu przedstawią najciekawsze prezentacje. Temu wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa ,,Żywych okładek”, które powstaną podczas realizacji projektu. Zachęcamy szkoły z sąsiadujących gmin do włączenia się w naszą akcję czytelniczą.

Aby ułatwić dzieciom wybór książek Pani Marta Józefczyk z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach opracowała listę lektur, z której mogą skorzystać młodzi czytelnicy. Lista dostępna po kliknięci na zamieszczony link http://tiny.pl/gwwk2 czytelniczy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Jolanta Majkowska i Zyta Czechowska, nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku oraz członkinie grupy Superbelfrzy RP i Superbelfrzy Mini. Autorki blogu www.specjalni.pl

Print Friendly, PDF & Email

Jolanta Majkowska

Jolanta Majkowska – autorka bloga www.specjalni.pl Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z informatyki i języka polskiego. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorkaścieżkidla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Autorka projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych.Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.
Jolanta Majkowska

Latest posts by Jolanta Majkowska (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.