Bezpiecznie w sieci w AR

Nowoczesne technologie to dzisiaj nieodzowny element szkolnej edukacji. Dzieci na co dzień korzystają z tabletów, smartfonów, komputerów. Przeglądają internet w poszukiwaniu potrzebnych na lekcję informacji, korzystają z aplikacji dzięki którym łatwiej się uczą.
Ale internet to również zagrożenia, o których należy rozmawiać ze swoimi uczniami i wskazać niebezpieczeństwa, na jakie mogą natknąć się w sieci. 
Warto wykorzystać podczas  takich zajęć cykl animowanych filmów dla dzieci pt. ,,Owce w sieci” , przygotowanych przez Fundację Dzieci Niczyje .
Te zabawne kreskówki pokazują zagrożenia, związane z korzystaniem z internetu. Występują w nich: mądry Baca, naiwny Jasiek, dzielny Gajowy, niewinne owce i barany oraz złe wilki. Każdą opowieść kończy morał, mówiący o tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w sieci.
Dla naszych uczniów przygotowałyśmy kilka mini-plakatów z hasłami związanymi
z bezpieczeństwem w internecie i rozwiesiłyśmy je w korytarzu szkolnym. Do każdego plakatu dołączyłyśmy bajkę z owieczkami w roli głównej, wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość
i aplikację HP Reveal. Wystarczyło wydrukować dołączone plakaty (pobierz tutaj), zeskanować tabletem lub smartfonem, na którym była uruchomiona aplikacja, a plakat zamieniał się
w kreskówkę, którą dzieci mogły obejrzeć na swoim urządzeniu.

W jaki sposób? Zobaczcie poniżej.

1. Zainstaluj aplikację HP Reveal (na Android ściągniesz tutaj, na iOs tutaj)
2. Utwórz konto.
3. Wyszukaj kanał ,,specjalni”
4. Kliknij na przycisk Folow
6. Wyjdź przyciskiem Back i Cancel
7. Zeskanuj obraz.

 Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska, nauczycielki ZSS w Kowanówku, autorki blogów edukacyjnych www.specjalni.plwww.tikzklasa.blogspot.com, trenerki, prowadzące szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii oraz prelegentki na ogólnopolskich konferencjach i autorki publikacji. Ekspertki ds. awansu zawodowego nauczycieli.  W 2017 roku w uznaniu szczególnych osiągnięć edukacyjnych i wychowawczych otrzymały Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.
Print Friendly, PDF & Email

Jolanta Majkowska

Jolanta Majkowska – autorka bloga www.specjalni.pl Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z informatyki i języka polskiego. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorkaścieżkidla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Autorka projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych.Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.
Jolanta Majkowska

Latest posts by Jolanta Majkowska (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.