Kodowanie na humanie

Powszechnie uważa się, że kodowanie i programowanie są przynależne przedmiotom ścisłym. Nic bardziej mylnego. Wspaniale sprawdza się również na zajęciach z bloku humanistycznego.

Od jakiegoś czasu obserwuję trend, za sprawa którego programowanie pojawia się na rozmaitych zajęciach. Z rozmów z nauczycielami wiem, że sam termin przyprawia część z nich o niepokój. Nic w tym dziwnego, wszak wszyscy boimy się tego, co nieznane. By przybliżyć zagadnienie i wskazać możliwy kierunek działania, zebrałam kilka zabaw opartych o kodowanie i stworzyłam publikację „Kodowanie na humanie„.

Co się w niej znajduje? Przede wszystkim odpowiedź na pytanie: czy kodowanie jest trudne? Sądzę, że czytelnicy, po zapoznaniu się z pomysłami, szybką dojdą do wniosku, że może być ono całkiem przyjemne i zabiorą się za realizację własnych przedsięwzięć. Zanim jednak to nastąpi, maja szansę przetestować ze swoimi uczniami ćwiczenia, które sprawdziły się na moich zajęciach.

Macie ochotę na więcej? Zapraszam zatem do zapoznania się z ebookiem „Kodowanie na humanie”. Dajcie znać, jak Wam się podobają moje pomysły.

 


Asia Krzemińska – nauczycielka języka polskiego, autorka bloga zakreconybelfer.blogspot.com.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Joanna Krzemińska

Zawodowo: nauczyciel języka polskiego i terapeuta z zakresu diagnozy i terapii pedagogicznej. Prywatnie: żona i mama dwójki urwisów. Zakochana w grach planszowych i logicznych, poszukiwaczka nowych rozwiązań. Zwolenniczka powiedzenia: dzień bez szalonego pomysłu, to dzień stracony. Oto cały Zakręcony belfer.
Joanna Krzemińska

Latest posts by Joanna Krzemińska (see all)

2 thoughts on “Kodowanie na humanie

  • Avatar
    9 sierpnia 2017 o 08:25
    Permalink

    Bardzo się cieszę, że ta książka powstała. Oczywiście nie „powstała”, gdyż nigdzie nie leżała, ale została wymyślona przez Panią Joannę. Łączy dwa światy, których podział jest bardzo mocno zakorzeniony w naszych przeświadczeniach. Humanizm i kodowanie… a jednak się udało. Gratuluję.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.