PRASOWANIE- AKTYWNOŚCI W PRZYSPOSOBIENIU DO PRACY

Podczas pracy zdalnej warto jest zaproponować uczniom takie aktywności, które nie tylko maksymalnie ich zaktywizują, ale będą doskonaliły praktyczne umiejętności, związane z gospodarstwem domowym, obsługą urządzeń RTV czy AGD.

Dla uczniów specjalnej szkoły przysposabiającej do pracy, w ramach lekcji przysposobienia do pracy przygotowałyśmy zadanie polegające na wyprasowaniu własnej odzieży.
Przed wykonaniem zadnia należy koniecznie przypomnieć instrukcję obsługi żelazka, ale także instrukcję prasowania. To z pewnością pomoże w wykonaniu ćwiczenia.

Dlatego przygotowałyśmy wizualizację budowy żelazka oraz instrukcję jego obsługi.

Na czym będzie polegało zadanie dla uczniów?

1. Zapoznaj się z budową żelazka na podstawie instrukcji.
2. Wskaż na żelazku poszczególne elementy omówione w instrukcji.
3. Wybierz do prasowania 3 różne, własne ubrania. (np. spodnie, bluzkę, koszulę, spódnicę)
4. Sprawdź na metkach wybranych ubrań w jakiej temperaturze możemy je prasować.
5. Uzupełnij wodę w żelazku.
6. Ustaw temperaturę.
7. Podłącz żelazko do prądu. Zachowaj zasady BHP i bądź ostrożny.
8. Wyprasuj trzy ubrania.
9. Wyprasowaną odzież powieś na wieszaku lub poskładaj i ułóż w szafie.

KOLEJNE INFOGRAFIKI I INSTRUKCJE  DO POBRANIA TUTAJ

Zyta Czechowska