Rewolucja w edukacji – kolejna konferencja Polskiej Akademii Dzieci

PAD super zdjęcie Zuzi

Jak co roku Polska Akademia Dzieci (jedyny podobno na świecie, wg. jej założycielki, Agaty Hofman, darmowy uniwersytet, w którym do prowadzenia wykładów zapraszamy dzieci od 6 do 12 lat) we współpracy z Politechniką Gdańską zorganizowała konferencję dla Młodych Naukowców.
W tym roku już po raz piąty przygotowaliśmy międzynarodowe spotkanie dzieci z całej Polski i nie tylko – naszym głównym wykładowcą był Młody Prelegent z Syrii, Ahmad Baaj, który wzruszająco opowiadał o swojej ojczyźnie.

Dorosły wykładowca pan Bruce Bayly pokazał uczestnikom niesamowicie ciekawe doświadczenia z zakresu matematyki i fizyki. Wśród około 40 wykładowców aż 35 to byli Młodzi Prelegenci. Tutaj można obejrzeć zdjęcia. A w tym miejscu znajduje się film z dnia konferencji.

Zapraszamy serdecznie wszystkich Państwa uczniów do skorzystania z rocznych wykładów w ramach PAD, które odbywają się w 25 placówkach w Polsce, Czechach oraz Holandii. Planowane jest otwarcie nowej w Irlandii.

Każdy z Państwa uczniów może zostać Młodym Prelegentem. Uwaga – na wielu uczelniach zapisy już ruszyły, a miejsc dla prelegentów jest tylko 8 na rok (uczestników w zależności od uczelni, zwykle ok 300).

Na PAD może się zapisać cała klasa, ale także uczniowie indywidualni, którzy przychodzą na wykłady z rodzicem jako opiekunem.


Weronika Górska-Wolniewicz – nauczycielka języka hiszpańskiego, metodyk z zakresu użycia TIK w nauczaniu (współautorka programu studiów podyplomowych na SWPS w Poznaniu) oraz ludolog z zamiłowania (członek PTN, PTBG, PAD). W czasie wolnym trener stepu amerykańskiego. Więcej informacji na stronie www.edubawa.pl.

Print Friendly, PDF & Email

Weronika Górska-Wolniewicz

Zawodowo - Nauczycielka języka hiszpańskiego, metodyk z zakresu użycia TIK w nauczaniu oraz ludolog z zamiłowania (członek PTN, PTBG, PAD). W czasie wolnym trener stepu amerykańskiego. Więcej info znajdziecie na mojej stronie: http://www.edubawa.pl oraz na http://www.podyplomowe.pl/swps-poznan/poznan-studia-podyplomowe/projektowanie-i-kreacja/tik-w-warsztacie-edukatora-2
Avatar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.