@instanauczycielka – #edukacja na instagramie

Autorka: Anna Wolska

annawolskaWielu nauczycieli posiada swojego bloga, stronę internetową, fanpage na Facebooku itp. A czy słyszeliście już o działalności edukacyjnej na Instagramie? Wydawałoby się, że Instagram jest zarezerwowany dla młodzieży i gwiazd preferujących zdjęcia typu „selfie”. Nic jednak mylnego! Na Instagramie można spotkać wiele ciekawych profili, również edukacyjnych.

@instanauczycielka to właśnie ja. Jestem geografem, przyrodnikiem. Prowadzę zajęcia geograficzne, przyrodnicze, eksperymenty oraz informatykę w klasach I-III szkoły podstawowej. Uwielbiam wykorzystywać nowe technologie w swojej pracy. Instagram pozwala mi na szybką edycję zdjęć i wprowadzanie swoich inspiracji i realizacji do sieci. Mogę dzielić się swoimi pomysłami z ludźmi których interesuje moja praca. Jest to ogromna motywacja do działania.

Instagram jest świetną alternatywą dla osób, które nie przepadają za rozpisywaniem się i tworzeniem długich postów. Tu wystarczy zdjęcie, krótki opis oraz oczywiście hasztagi, które pomagają w odnajdywaniu inspiracji czy osób.

Zachęcam do założenia/odwiedzenia Instagrama i poszukania czegoś dla siebie. Polecam przede wszystkim amerykańskie profile nauczycieli. Inspiracje wyszukujemy poprzez wpisywanie na przykład takich hasztagów jak: #instateacher, #teachersofinstagram, #iteach, #iteachtoo, #iteachscience, #iteach1grade itp.

Do zobaczenia na Instagramie 🙂

Notka o autorce: Anna Wolska jest nauczycielką wczesnoszkolną w Prywatnej Szkole Podstawowej Happy Kids w Kościerzynie (woj. pomorskie). Na Instagramie ma swój profil pod adresem: www.instagram.com/instanauczycielka.

Print Friendly, PDF & Email

Komentarz do “@instanauczycielka – #edukacja na instagramie

  • 19 września 2016 o 09:22
    Permalink

    Mam nadzieję, że coraz większa liczba polskich nauczycieli zacznie się udzielać w sieci, abyśmy jako uczniowie i rodzice dzieci nie musieli szukać #instateacher, a #instabelfer 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.