Łatwe pobieranie filmów z Facebooka

fbdown_netNa Facebooku użytkownicy zamieszczają czasami całkiem ciekawe filmiki.  Jak je zapisać u siebie na dysku?

Postanowiłem umieścić ten wpis w Narzędziowni dlatego, bo okazało się, że umieszczony w naszym serwisie dziennikarskim ma zaskakująco wysoką oglądalność. Wynika stąd, że jest zainteresowanie – jak to zrobić.
Przy dobrej znajomości kodowania stron WWW w HTML oraz JS łatwo można ,,wyciągnąć” film publikowany w serwisie Facebook. Dla wszystkich niewtajemniczonych w kulisy programowania dostępne jest w sieci narzędzie, które  umożliwia zapisanie na dysku filmu z Facebooka bez ,,grzebania” w kodzie strony.
Serwis dostępny jest pod adresem: http://fbdown.net/

Pobieranie filmu jest bardzo proste, ale wymaga wyjaśnienia.

Osobne podserwisy umożliwiają pobranie filmów o statusie „publiczny” (zakładka Video Downloader),  a osobne o statusie „prywatny” (zakładka Private Video Downloader):

 • Dla filmu udostępnionego publicznie podaje się tylko adres strony wyświetlającej film na Facebooku.
 • Dla filmu o statusie prywatnym wyświetli się komunikat, że trzeba skorzystać z drugiej opcji: Private Video Downloader.
  Tutaj już trzeba skorzystać z kodu strony w jakiej oglądamy film o statusie PRYWATNY. Ale również jest to proste do wykonania dla każdego. Można użyć standardowych skrótów klawiszowych:

  • klawisze CTRL + U w trakcie oglądania filmu otwiera kod strony w osobnej zakładce przeglądarki
  • klawisze CTRL + A w oknie z kodem strony zaznacza blokiem cały kod
  • klawisze CTRL + C kopiuje do schowka systemowego cały kod
  • klawisze CTRL + V wkleja zawartość schowka w miejscu kursora. Kursor oczywiście należy najpierw ustawić w polu formularza serwisu fbdown.net/

W wyniku działania obu serwisów udostępniony jest link pliku filmowego do pobrania.

Zapisać film na dysku można na dwa sposoby:

 • Prawy klawisz myszy na linku umożliwia zapisanie źródła, a więc, wnaszym przypadku, właśnie ten film.
 • Kliknięcie na link uruchamia film w przeglądarce – wtedy zapisać go można jak wszystko, co wyświetla przeglądarka skrótem klawiszowym: CTRL + S.

Jeśli film był wysłany na Facebooka w wersji HD serwis fbdown.net udostępnia dwa linki do tego filmu: wersja HD oraz LOW

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Łatwe pobieranie filmów z Facebooka

 • 19 listopada 2014 o 06:18
  Permalink

  Mały aneks do opisu http://fbdown.net/:
  Najczęściej nic nie jest calkiem za darmo w sieci. Serwis fbdown.net udostępnia wygodne narzędzie do pobierania filmóww zamian za zamieszczane reklamy czym właściciele serwisu zarabiają. W dniu dzisiejszym (19 listopada 2014) zwiększyli atak tych reklam na użytkownika. w trakcie zapisu pobranego filmu (prawym klawiszem na linku –> zapisz link jako w dodatkowej warstwie slimboxa wyświetlana jest reklama z Youtube. Jak się nie ma co się lubi, to sie lubi co się ma. Alternatywą jest napisanie własnej aplikacji wyłuskującej adres filmu z kodu strony. Bo jesli jest to możliwe to potrzeba tylko kogoś kto umie trochę pisać algorytmy analizy tekstu i programowac w dowolnym jezyku. Musi mieć też odrobinę wolnego czasu, aby podobną rzecz napisać. U mnie zawsze z tym czasem jest najgorzej.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.