Superbelfrzy Nocą#39 – polski w walizce

W czwartek 6 kwietnia na kolejnym webinarze Superbelfrzy Nocą naszym gościem była członkini grupy SBRP – fantastyczna i otwarta na świat nauczycielka języka polskiego  – Justyna Całczyńska,  która obecnie mieszka poza granicami naszego kraju.

Justyna opowiedziała nam o swojej przygodziew Kazachstanie, o kazachskim systemie edukacji, o metodach jakie stosuje w pracy z młodzieżą i dorosłymi oraz oczywiście o edukacji filmowej. Kto przegapił ten inspirujący webinar zapraszamy do obejrzenia. Certyfikat możecie pobrać TUTAJ.

Justyna Całczyńska – uczy w szkole – Gimnazjum nr 23 w Ałamty w Kazachstanie. Prowadzi kursy języka polskiego dla dorosłych. Współpracowała z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Centralnym Gabinetem Filmoteki Szkolnej w Łodzi. Jest autorką scenariuszy dotyczących edukacji filmowej i medialnej. Prowadzi warsztaty, na których młodzież tworzy etiudy fabularne, krótkie dokumenty oraz  filmy animowane.