Superbelfrzy Nocą#46 – Zanim, czyli o projektowaniu

Czerwiec to miesiąc, który chyba wszystkim daje się we znaki. Ale już niedługo wakacje, rok szkolny kończy się w piątek a my kończymy cykl tegorocznych webinarów Superbelfrzy Nocą z przytupem.

Spotykamy się w czwartek 22 czerwca jak zwykle o godzinie 21.00.

Tym razem naszą prelegentką będzie niesamowita Ania Krawczyk, Superbelferka, która opowie nam o projektowaniu. Tego nie możecie przegapić! 

„Choć tematyka projektowania składa się z masy specjalności, specjalizacji i różniących ich niuansów, nikt nie powinien obawiać się zanurzenia w tym świecie!

Na czwartkowym webinarium zaproponuję bardzo letni miks – trochę o myśleniu projektowym (design thinking), trochę o projektowaniu z uwzględnieniem potrzeb użytkownika (user experience design), sporo konkretnych przykładów ćwiczeń i szczypta ogólniejszych rozważań. To temat dla wszystkich, którzy jeszcze nie czują programowania jako układania kodu, klocków, algorytmów – i bardzo dobrze, bo programowanie to również projektowanie! Jednych będą cieszyć bardziej białe literki przesuwające się po czarnym tle, a innych – tworzenie person. O tym co to takiego, też dowiecie się w czwartek.  

Dla chcących wiedzieć więcej już przed spotkaniem: http://www.oswajamyprogramowanie.edu.pl/2016/04/zanim-czy-o-projektowaniu.html

_____________________________________________________________________

Anna Krawczyk – polonistka, sercem wiecznie bibliotekarka, od niedawna związana z samorządem lokalnym. Działa w sieciach (LABiB, Superbelfrzy), jest trenerką w projekcie Mistrzowie Kodowania oraz członkinią stowarzyszenia Hackerspace Silesia. Koordynuje działania Koduj dla Polski na Górnym Śląsku.

 

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.