Już jutro, 16 lutego, zapraszamy na kolejny webinar Superbelfrzy Nocą z cyklu Zamiast kserówki. Tym razem Beatka Skrzypiec i Monika Brzoska Gansiniec opowiedzą nam o ocenianiu kształtującym w praktyce.
Oto link do pokoju
Ocenianie kształtujące to ostatnio bardzo popularny temat. Wielu z nauczycieli, zwłaszcza edukacji wczesnoszkolnej, skutecznie weszło już na ścieżkę OK i nie ma już ochoty z niej zejść. Ocena rozwojowa, bo tak lubią nazywać ocenianie kształtujące w klasach młodszych, jest dla nich świadomym i uzasadnionym wyborem. Wiedzą, że warto, że trzeba i że to ma sens.
Ocenianie bez ocen stawia jednak sporo wyzwań, wymaga odejścia od tradycyjnego myślenia o ocenianiu. Wymaga wielu przemyśleń, opracowań, wysiłków związanych z formułowaniem celów, kryteriów sukcesu czy też pisaniem informacji zwrotnej. Wymaga działań na rzecz budowania motywacji wewnętrznej uczniów do uczenia się.
Na webinarium podzielimy się wypracowanymi przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej pomysłami na OK. Pokażemy, jak wygląda to na co dzień w naszych klasach.
Mamy nadzieję, że zachęcimy niezdecydowanych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej do wprowadzenia elementów oceniania kształtującego w swojej pracy. My już wiemy, że można i że warto. Zapraszamy.

Print Friendly

Komentarz do “Webinar Superbelfrzy Nocą#32 cykl Zamiast kserówki – część 4 Ocenianie bez ocen?

• 17 lutego 2017 o 21:02
    Permalink

Czy jest możliwość obejrzenia tej relacji po jej wyemitowaniu ?