Wspomnień czar: o wybuchających kropkach, czyli innym sposobie liczenia

7 października 2017 roku odbyła się w Internecie konferencja EduMoc Online 2017. Pamiętacie jeszcze ?

12 godzin wystąpień, 32 prelegentów, morze inspiracji dla nauczycieli – tak w dużym skrócie można ją podsumować.

W tym roku czekamy na kolejne wydarzenie – EduMoc Online 2018.

Już wiadomo że odbędzie się ona w dniu 6 października 2018r. Już tworzy się lista prelegentów, już za moment wystartuje akcja informacyjna, ale zanim do tego dojdzie mamy dla Was w ramach wspomnień parę wystąpień z poprzedniej edycji.

Zapraszamy do Galerii Video– tych którzy są niecierpliwi i mają więcej czasu aby przejrzeli wszystkie zebrane wystąpienia, a co parę dni pojawi się nowy post z wystąpień.

Zastanów się, gdy dodajesz w głowie dwie duże liczby, to liczysz od lewej do prawej (od setek do jedności), czy od prawej do lewej (od jedności do setek)? W głowie liczymy na ogół od lewej do prawej, a na kartce zmuszają nas do liczenia od prawej do lewej… W Międzynarodowym Tygodniu Matematyki poznasz Wybuchające Kropki i przekonasz się, jak można liczyć inaczej, i to od razu w dowolnym układzie liczbowym! [ www.explodingdots.org ]”

dr hab. Lech Mankiewicz

mankiewiczmin

dyrektor Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, SuperBelfer, Popularyzator Nauki PAP 2012, Przyjaciel Szkoły 2013, Adwokat Językowy PL w Khan Academy, współzałożyciel fundacji Edukacja dla Przyszłości.

Oprócz badań naukowych i rodziny, pasjonuje się możliwościami, jakie stwarza wykorzystanie nowoczesnych technologii w dydaktyce i uczeniu się.
Nocami tłumaczy zasoby Khan Academy na język polski, także te dotyczące przedmiotów humanistycznych, dzięki czemu na własnej skórze testuje to, o czym opowiada publicznie 🙂

Pamiętacie? Już niedługo będzie coś nowego #EduMoc Online 2018.  Odliczamy dni do 6 października 2018r.

Czekamy na Was. PO więcej informacji kliknij TUTAJ

Danieluk Maciej

Urodzony w Poznaniu, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Od 2009 roku nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych oraz informatyki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Twórca, właściciel i długoletni (2002 – 2008) prowadzący portal internetowy dla nauczycieli pod adresem: http://www.literka.pl. Entuzjasta zastosowania TiK w edukacji.
Trener umiejętności ICT oraz w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych. Prelegent wielu konferencji dla nauczycieli, autor szkoleń z zakresu TIK.
Danieluk Maciej

Latest posts by Danieluk Maciej (see all)