24 zadania na czas oczekiwania 2019

Ruszamy! Powstał właśnie kolejny kalendarz interaktywny w ramach projektu etwinning „24 zadania na czas oczekiwania! To już szósta edycja tego niezwykłego projektu. Interaktywny kalendarz to efekt pracy wielu nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej. A praca rozpoczęła się już w listopadzie. Uczniowie partnerskich szkół mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną. W tym roku motywem wiodącym był „BIAŁY”. Powstały prace w edytorach graficznych, aplikacjach, jak również zupełnie offline. Kolejnym zadaniem było przesłanie prac do partnera, którzy wykonał z nich kolaż.

Kolaż stał się planszą kalendarza. Na kolejnych obrazach znalazły się liczby, czyli kolejne dni grudnia. Teraz każdego dnia w aplikacji thinglink kolejna partnerka umieszczać będzie linki do zadań. Zadania to też w większości autorskie dzieła nauczycielek. W kalendarzu znalazły się, jak co roku zadania muzyczne, matematyczne, polonistyczne, quizy, zagadki, działania plastyczne. Są szyfry i kodowanie. Za każdym razem pojawia się w kalendarzu coś nowego, choć wykorzystujemy też stare sprawdzone zadania. Przecież co trzy lata zmieniają się nam uczniowie, którym kalendarz dedykujemy.

I teraz dzień po dniu realizować będziemy kolejne zadania. I dzielić się relacjami na platformie twinspace.

Kalendarz jest dostępny dla każdego. W zeszłym roku miał prawie 50 000 wyświetleń. Wielokrotnie został skopiowany. Zachęcamy do wspólnej zabawy. Pamiętajmy jednak, że kalendarz jest wytworem pracy wielu nauczycielek. Tworzą go ludzie. Warto zaznaczyć skąd pochodzi, jeśli czerpiemy z niego inspiracje.

Miło nam będzie, jeśli w komentarzach podzielicie się tym, że razem z nami realizujecie 24 zadania na czas oczekiwania.

Print Friendly, PDF & Email
Beata Skrzypiec
Latest posts by Beata Skrzypiec (see all)
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content