BIURO INFORMACJI EUROPEJSKIEJ W SZKOLNYM PROJEKCIE

W poniedziałek, 9 maja obchodzić będziemy Święto Europy. Już dziś uczniowie klasy przysposabiającej do pracy, w ramach realizowanego ogólnopolskiego projektu eTwinning „ Wirtualne wędrówki po krajach UE” zorganizowali dla swoich kolegów i koleżanek Biuro Informacji Europejskiej.

Uczniowie, którzy odwiedzili nasze biuro mogli poćwiczyć rozpoznawanie flag państw UE i dopasować właściwe etykiety z ich nazwami. Utrwalili sobie najważniejsze informacje o Unii Europejskiej, poszukiwali informacje w dostępnych w biurze biuletynach i informatorach. Był to fantastyczny pretekst do aktywnego i pełnosprawnego uczestnictwa w zjednoczonej Europie i podniesienia świadomości europejskiej.

Aby przećwiczyć rozpoznawanie flag, uczniowie dzień wcześniej przygotowali interaktywne ćwiczenia i filmik, który pozwala ana weryfikację wiedzy.

Wszyscy odwiedzający wzięli udział w  quizie na temat znajomości flag państw należących do UE. Ponadto każdy z nich otrzymał fantastyczne informatory i pomoce dydaktyczne, której otrzymaliśmy od Komisji Europejskiej w Polsce oraz od Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Poznaniu.

Więcej na temat naszego projektu i działań projektowych przeczytasz ba blogu.

BLOG PROJEKTU

RELACJA Z DZISIEJSZEGO WYDARZENIA NA PADLECIE TUTAJ

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet
Print Friendly, PDF & Email
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content