ChomeOS Flex – czy warto się zainteresować?

ChromeOS Flex to szybki, bezpieczny, korzystający głównie z chmury oraz łatwy w zarządzaniu system operacyjny na komputery Mac i PC. Zaprojektowano go tak, aby zwiększyć wydajność starszych urządzeń i umożliwić bardziej efektywną naukę.

Tyle mówi strona Google

A jak jest w rzeczywistości?

Dzisiaj chcę się z Wami podzielić kilkoma moimi odczuciami co do tego systemu operacyjnego. Jak wiecie (a jeśli jeszcze mnie nie znacie, możecie nie wiedzieć) – używam głownie Linuksa od ponad 15 lat. I uczę w szkole – w Liceum – i nawet mi się to udaje. Moi uczniowie korzystają z Windows, z MacOS, a ja z Linuksa. Dajemy sobie wspólnie radę – gdyż dobieram w pracy szkolnej takie aplikacje, które działają na tych systemach operacyjnych.

Kilka słów, zanim zacznę dłuższą opowieść. Generalnie system potrafi dać drugie życie starszym komputerom, podobnie jak Linux. Po prostu jest mniej zasobożerny niż Windows, więc zainstalowany na Corei5 śmiga aż miło 😉

Pobieramy plik bin z obrazem systemu i wypalamy go na pendrive.

Startujemy komputer …. i po chwili widzimy instalator.

Po kilku pytaniach i odpowiedziach mamy działający system.

Mamy dostęp do wielu aplikacji, ale o tym….

Napiszę w kolejnych artykułach…

Na razie zapraszam do moich miejsc, gdzie znajdziecie cenne informacje:

Jestem w:
Podoba się ? Podziel się z innymi.