Code Week na specjalne zamówienie

Jako entuzjastki nowoczesnych technologii w edukacji, ale także  kodowania, ponadto trenerki Mistrzów Kodowania i autorki ścieżki „Młodzi Patrioci”, w programie , serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach w ramach CODE WEEK. Każda nawet najmniejsza inicjatywa podjęta w szkołach, klubach, stowarzyszeniach czy świetlicach ma sens. Pokażmy, że uczniowie z SPE też kodują, programują, szyfrują rozwijając przy tym logiczne myślenie i orientację przestrzenną.

W świecie nowych technologii technologii programowanie stało się umiejętnością niezbędną w XXI wieku. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że przyszłość naszej cywilizacji to przyszłość cyfrowa. Wobec tego warto wyposażyć również uczniów niepełnosprawnym intelektualnie w takie umiejętności, które pozwolą im samodzielnie funkcjonować  we współczesnym świecie. Należy jednak dobrać odpowiednie narzędzia, formy pracy i metody, które ułatwią uczniom ze SPE ich przyswojenie. Czasami wystarczy po prostu obniżyć stopień trudności zadań i ćwiczeń i zindywidualizować narzędzia pracy.

 

 

 

 

 

 

 

Czym Codee Week?

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbędzie się w dniach 6-21 października 2018 roku. Ministerstwo Cyfryzacji od lat wspiera tę inicjatywę. Nie inaczej jest w tym roku. Mamy nadzieję, że pobijemy zeszłoroczny rekord i zorganizujemy najwięcej wydarzeń spośród innych europejskich państw.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj: events.codeweek.eu.

Na naszym blogu  www.specjalni.pl znajdziecie mnóstwo ciekawych propozycji  dotyczących nauki programowania.

Propozycje zabaw i ćwiczeń znajdziesz TUTAJ
Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska, nauczycielki ZSS w Kowanówku, autorki blogów edukacyjnych www.specjalni.plwww.tikzklasa.blogspot.com, trenerki, prowadzące szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii oraz prelegentki na ogólnopolskich konferencjach i autorki publikacji. Ekspertki ds. awansu zawodowego nauczycieli.  W 2017 roku w uznaniu szczególnych osiągnięć edukacyjnych i wychowawczych otrzymały Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.
Print Friendly, PDF & Email
Zyta Czechowska
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content