Edu Moc Online – to już 5 lat!

Niedługo rocznica drugiego lockdownu. Podczas nauki zdalnej wielu nauczycieli zwiększyło swoje umiejętności TIK-owe. Mieli możliwość skorzystania z mnóstwa webinarów, tutoriali. Mało jednak ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, że prekursorami szkoleń online – długo przed pandemią – była grupa Superbelfrów, a inicjatorkami dwie wspaniałe członkinie tej grupy – Marta Florkiewicz-Borkowska i Agnieszka Bilska. To właśnie w głowie tej pierwszej zaświtała myśl, żeby zrobić coś od nauczycieli dla nauczycieli. Dziewczyny przegadały temat i tak powstała Edu Moc Online – cykliczna 12- godzinna megakonferencja, całkowicie darmowa – ba, nawet z nagrodami.  O pierwszej z nich możecie poczytać na portalu Edunews.

Dziś mija okrągła – 5 rocznica od pierwszego wydarzenia. Przewinęło się przez niego wielu prelegentów – również z zagranicy. Pracowali z olbrzymim zaangażowaniem, ale największy wysiłek włożyły w Edu Moce Marta i Agnieszka – prowadzące konferencje. Powstała strona internetowa (możecie na niej sprawdzić program poszczególnych EduMocy i poznać prelegentów), grupa na Facebooku. Z czasem pojawiły się challenge edukacyjne, premiowane nagrodami od pozyskanych sponsorów, z roku na rok powiększało się grono wiernych uczestników, którzy doceniając inicjatywę, przekazywali mnóstwo pozytywnych opinii. Oto jedna z nich:

„Świetny pomysł,,każdy zainteresowany może uczestniczyć w konferencji. Główny problem polskiego nauczyciela to udział w szkoleniach płatnych, nie każdego stać”. (Jolanta)

Z resztą wypowiedzi możecie się zapoznać zaglądając chociażby na stronę superbelferskiego  bloga z opisem trzeciej z kolei Edu Mocy – z 2018 roku.

Ostatnia Edu Moc Online odbyła się kilka miesięcy przed pierwszym lockdownem. Organizatorzy założyli, że ziarno zasiane w 2016r. powinno przynieść owoce i pomóc nauczycielom (tym, którzy skorzystali z konferencji) w pracy zdalnej.

Nagrania ze wszystkich Edu Mocy są ogólnodostepne na  YouTube. Warto do nich wracać.

Edu Moc Online 2016

Edu Moc Online 2017

Edu Moc Online 2018

Edu Moc Online 2019