EDUKACJA JUTRA- KONKURS DLA NAUCZYCIELI

Idealne lekcje zdalne są możliwe, dlatego wystartował Konkurs Edukacja Jutra!

Edukacja online to ogromne wyzwanie dla wszystkich nauczycieli i edukatorów, którzy dotychczas prowadzili swoje zajęcia stacjonarnie. Mając na uwadze fakt, że nie każdy ma możliwości otrzymania wsparcia praktycznego, Zespół Centralnego Domu Technologii we współpracy z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju postanowił stworzyć bazę scenariuszy lekcji, z której będzie mógł korzystać każdy. W tym celu przygotowano Konkurs Edukacja Jutra skierowany do nauczycieli i edukatorów. W efekcie Konkursu powstanie pierwsza w Polsce platforma, na której znajdą się scenariusze lekcji ze wszystkich przedmiotów szkolnych. Celem nadrzędnym Konkursu jest zachęcenie nauczycieli do promocji swoich scenariuszy i dzielenie się najlepszymi praktykami. Konkurs trwa do 30 września.

Przez ostatnie miesiące nauczyciele własnymi siłami bądź z pomocą swoich kolegów po fachu starało się zgłębić tajniki organizacji lekcji poprzez platformy internetowe. Wielu z nich korzystało z zasobów gromadzonych w centrach edukacji, takich jak na przykład Centralny Dom Technologii, który prowadził cykle zajęć dla dzieci, młodzieży i nauczycieli, a także wskazywał trendy w zakresie edukacji technologicznej seniorów. Nadszedł czas, aby dać nauczycielom głos i umożliwić im zaprezentowanie ich własnych scenariuszy i podzielenie się tym, co przez ostatnie miesiące udało im się stworzyć. 

Wielu nauczycieli zdobyło doświadczenie, którym z pewnością mogli i chcieliby dzielić się z innymi edukatorami. Chcemy im dać do tego narzędzie, a jednocześnie nagradzać ich za innowacyjność i nieszablonowe podejście. – mówi Magdalena Grzankowska, Członek Zarządu Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Najlepsze scenariusze zostaną zrealizowane w CDT

Zgłoszenia nadesłane na Konkurs będzie oceniać doświadczone Jury złożone z osób nagradzanych i docenianych za wiedzę i innowacyjne podejście do edukacji. W jury zasiadają Panie Zyta Czechowska, Jolanta Okuniewska i Barbara Halska oraz przedstawiciele Centralnego Domu Technologii i Fundacji PFR. Twórcy wybranych najlepszych scenariuszy otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe oraz zyskają możliwość profesjonalnego nagrania swoich lekcji w Centralnym Domu Technologii. Dzięki temu scenariusze od razu zostaną wykorzystane w praktyce i zaczną inspirować innych nauczycieli. Co więcej, lekcje nagrane w efekcie Konkursu będą dostępne do wykorzystania jako cenne materiały, z których będzie można przygotować prawdziwą lekcję, dlatego że podstawą do kwalifikacji scenariusza do Konkursu jest zgodność treści z podstawą programową

Ponadto najlepsze scenariusze wybrane spośród nadesłanych do Konkursu, zostaną także umieszczone w bazie, z której będą mogli czerpać pozostali nauczyciele i edukatorzy na zasadach open source.  Konkurs „Edukacja Jutra” jest właśnie odpowiedzią na potrzebę stworzenia wiarygodnej bazy, z której każdy mógłby bezpłatnie czerpać inspirację i pomysły do swoich zajęć realizowanych online.

Zgłoszenie udziału w Konkursie jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić krótki Formularz oraz dodać w załączniku scenariusz lekcji przygotowany na gotowym szablonie, który jest dostępny na stronie Konkursu.  Wszystkie informacje na temat Konkursu Edukacja Jutra znajdują się na stronie Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju

JURY KONKURSU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Zyta Czechowska
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content