Edukacja poprzez serwisy społecznościowe

FarmVille Screenshot

Facebook jest najczęściej kojarzony z miejscem, gdzie jest tracony bezproduktywnie czas. Najlepiej określił to Michał Maj na swoim blogu:

„SiedziMY tam po kilka godzin dziennie czytając bzdurne posty na tablicy, graMY w gry, pasieMY barany i doiMY krowy na wirtualnej farmie nie mając czasu na pracę czy naukę.”

A może warto pomysleć w jak inny sposób wykorzystywać Facebooka? Nad danymi, zdjęciami, które udostępniamy można zapanować – czy wiesz że są ustawienia prywatności ?

Nie trzeba wysyłać wszystkiego do wszystkich. Czy wiesz, że można pogrupować swoich znajomych ? Można ustawić, że grupa będzie tajna, to znaczy, że nikt na Facebooku oprócz zaproszonych do grupy nie widzi, że ona istnieje.

Jeśli chcesz dotrzeć do ludzi, których nie masz  wśród swoich znajomych, załóż tzw. fanpage, czyli stronę na Facebooku

Nie wszyscy w swej pracy skorzystają z serwisów społecznościowych. Jednak są grupy zawodowe, które z powodzeniem dla swojej pracy mogą je używać. Są to na pewno nauczyciele, wykładowcy i wszyscy, którzy zajmują się przekazywaniem wiedzy.

Clive Thompson z „Wired” 1 pisze o młodzieży: „To pokolenie nie potrzebuje dzwonić, bo jest ze sobą w permanentnym kontakcie za pomocą SMS-ów i przesyłanych informacji w serwisach społecznościowych takich jak Facebook”.  – cytowane za artykułem z Gazety Prawnej 2

A Ty wykorzystujesz w swojej pracy serwisy społecznościowe?

Źródło:

1 Wired jest amerykańskim magazynem publikowanym w formie papierowej jako miesięcznik oraz internetowej w San Francisco w Kalifornii od marca 1993 roku i wydawanym przez Condé Nast Publications. Informuje on, jak technologia wpływa na kulturę, ekonomię i politykę – www.wired.com

2 Facebook zabija rozmowy (telefoniczne), ostatni dostęp: 1.12.2011

Print Friendly, PDF & Email
Latest posts by Władysław Czaja (see all)
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content