#EdumocOnline2019: Edyta Borowicz-Czuchryta

„Skype w klasie, czyli lekcje z każdego zakątka Ziemi”

Dla każdego ucznia lekcje ze Skypem są oknem na świat. Dają możliwość kontaktu z żywym językiem bez wychodzenia ze szkoły. Uczniowie mogą kontaktować się z rówieśnikami z całego świata. Taki kontakt budzi w nich świadomość, że angielski jest narzędziem do komunikacji, a nie nudnym przedmiotem w szkole. Tym samym ułatwia zadanie nauczycielowi, ponieważ uczniowie mają większą motywację do nauki.

Dołącz:

Platforma Clickmeeting  -> tutaj
Wydarzenie: streaming na FB -> tutaj

 

Moim wyzwaniem nie jest motywowanie uczniów, ale budzenie w nich ich wewnętrznej motywacji. „Skype w klasie, czyli lekcje z każdego zakątka Ziemi” – w czasie naszego spotkania zaprezentuję jak wykorzystać Skype w klasie na różne sposoby odkrywając różne zakątki świata i poznając ludzi. I to jest w tym wszystkim najpiękniejsze, że za każdym projektem, za każdym spotkaniem… stoi drugi człowiek. Do dzieła!

Edyta Borowicz-Czuchryta

Magister pedagogiki specjalnej i absolwentka Instytutu Filologii Angielskiej UMCS w Lublinie. Obecnie pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie oraz jako wykładowca w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie na kierunku anglojęzycznym BA Tourism and Hospitality Management oraz Business Management. Od kilku lat jest doświadczonym Ambasadorem programu eTwinning prowadząc szkolenia i warsztaty dla nauczycieli w kraju i za granicą. W pracy z dziećmi i młodzieżą bardzo sobie ceni metodę projektu. Jak twierdzi, projekt jest bardzo uniwersalną i elastyczną metodą wykorzystywaną w nauczaniu języka angielskiego. Swój warsztat dydaktyczny szkoliła również na kursie „Teaching English to Young Learners” na Uniwersytecie w Maryland uzyskując stypendium Ambasady Amerykańskiej. W 2017 roku została Nauczycielem Języka Angielskiego BAS Roku 2016 w konkursie zorganizowanym przez British Alumni Society i Oxford University Press. Konsekwencją tego konkursu był fantastyczny czas spędzony w Mayfield School w Wielkiej Brytanii na wymianie doświadczeń. W lipcu 2018 roku dołączyła do grona Microsoft Innovative Educator Experts.
Print Friendly, PDF & Email
Danieluk Maciej
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content