EMOCJE- ANIMACJA Z LUDZIAKAMI

Trening Umiejętności Społecznych to nie tylko rozwijanie umiejętności związanych z emocjami, wyrażania emocji i mówienia o swoich odczuciach.

To także ćwiczenia w zakresie odczytywania mowy ciała, mimiki, gestów, postawy ciała. Pozawerbalnego czytania komunikatów wyrażanych sposobem bycia, chodzenia, poruszania się i przyjmowania odpowiednich postaw ciała.

Takie umiejętności zarówno z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną, ze spektrum autyzmu, zespołem Downa jak i innymi niepełnosprawnościami ćwiczymy każdego dnia w naturalnych sytuacjach, w których funkcjonujemy. Symulując rozmaite sytuacje społeczne, ale możemy także wykorzystać pomoce dydaktyczne, gadżety edukacyjne, czy własnoręcznie wykonane pomoce takie jak np. ludziki samodzielne wykonane z pomocą długopisu 3D.

Ludziki posłużą nam do rozpoznawania postawy ciała, definiowania tego co ono wyraża itd.

Więcej o ludzikach 3D przeczytasz TUTAJ

Nam ludziki posłużyły do tego, by stworzyć animację z narracją głosową. Wykonaliśmy ją na podstawie zrobiony zdjęć ludzików w aplikacji Animowane rysunki, którą opisałyśmy TUTAJ.

Efekt poniżej.

Print Friendly, PDF & Email
Zyta Czechowska
Podoba się? Podziel się z innymi.

3 thoughts on “EMOCJE- ANIMACJA Z LUDZIAKAMI

  • 8 czerwca 2022 o 14:14
    Permalink

    Bardzo fajna animacja, przyjemnie to się ogląda. Wielu psychologów wykorzystuje podobne animacje pokazując skomplikowane procesy myślowe w bardzo przyjazny sposób (np. dotyczące myśli automatycznych).

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content