Gadające Obrazy z Muzeum Narodowego

Koniec tygodnia wiąże się dla mnie zawsze z myśleniem nad kolejnym tygodniem, a dokładniej – nad zadaniami dla klas, które uczę. Zastanawiam się nie tylko nad treścią, ale także nad narzędziami, jakie wykorzystam.

W tym roku oprócz lekcji z języka niemieckiego prowadzę także w klasach czwartych zajęcia rozwijające kreatywność. Od początku chciałam, aby to były zajęci, na których rzeczywiście uczniowie będą działać aktywnie i kreatywnie. Czas pandemii spowodował, że trochę pozmieniałam priorytety. Tym razem od samego początku zależało mi, aby do tych zajęć wciągnąć także rodziców. Tak planuję materiał na każdy tydzień, aby to były rzeczy inspirujące nie tylko uczniów, ale też ich rodziców i rodzeństwo i aby mogli ten czas wspólnie spędzić radośnie i kreatywnie. Założyłam sobie też, że chcę przemycać fajne stronki i aplikacje, abym pokazać jakie bogactwo mamy w sieci i odczarować trochę ten zły Internet, jaki w wielu głowach siedzi.

W ten piątek, szukając w necie inspiracji natrafiłam na opis aplikacji #muselfie, stworzonej przez Muzeum Narodowe w Warszawie. Od razu mnie wciągnęła. Całkiem spore zasoby bardziej i mniej znanych obrazów z krótką informacją o autorze, z tytułem i datą powstania. Taka mini lekcja plastyki, czy też sztuki dla każdego. Dodatkowo w bardzo fajny sposób możemy tę sztukę oswoić poprzez tworzenie remiksu polegającego na wstawieniu odpowiednio dopasowanego zdjęcia swojej twarzy w miejsce twarzy postaci z obrazu. No zabawa przednia i wciągająca. Gdy umieściłam swoje pierwsze dzieła na portalu społecznościowym, rozpoczął się istny szał wśród testujących nauczycieli.

Ale to nie koniec możliwości wykorzystania tej aplikacji. Tak zrobione zdjęcie możemy bowiem wykorzystać w aplikacji ChatterKid, dzięki której remiks naszego obrazu zacznie gadać naszym głosem. No po prostu rewelacja. Niesamowity potencjał edukacyjny nie tylko na moje zajęcia rozwijające kreatywność, ale także na godzinę wychowawczą i język niemiecki.

Zachęcam do działania! Ale uczciwie ostrzegam – to wciąga!

Zainteresowanym podaję link do moich pomysłów na zdalne zajęcia rozwijające kreatywność:  https://handmade-pielgrzymowice.blogspot.com/p/zajecia-rozwijajace-kreatywnosc.html . Znajdziecie tam także moje tuto riale do obu wspomnianych aplikacji.  Życzę dobrej zabawy i inspiracji!!

 

Print Friendly, PDF & Email
Marta Florkiewicz - Borkowska
Podoba się? Podziel się z innymi.

Komentarz do “Gadające Obrazy z Muzeum Narodowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content