Gala Nauczyciel Roku i Nauczyciela Jutr@

fot. D. Łasiński

Jak, co roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się dzisiaj uroczysta Gala Nauczyciela Roku. Jury konkursu wybrało finałową 13-tkę, w której nie zabrakło także Superbelfrów RP: Joanny Waszkowskiej, Agnieszki Halickiej, Joanny Świercz, Anny Konarzewskiej, Darka Martynowicza oraz Joanny Hoffman. Dodatkowo na gali pojawili się finaliści Konkursu Nauczyciel Jutr@ z grupy Superbelfrzy: Aleksandra Schoen-Kamińska, Marek Grzywna. Każdy konkurs ma jednak swoje rozstrzygnięcie.

Wyróżnienia w konkursie Nauczyciel Roku otrzymali:

  1. Joanna Świercz-nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 31 im. UNICEF w Opolu, członkini Prezydium Zarządu Stowarzyszenia Matematyki. Twórczyni bloga matma inaczej. Autorka licznych publikacji dla nauczycieli.
  2. Joanna Waszkowska -nauczycielka języka polskiego w II Ogólnokształcącym Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Emilii Plater w Sosnowcu, Etwinnerka, twórczyni bloga edukacyjnego uczycielnica. Jedna z twórczyń grupy Flipgrid Polska

Nauczycielem Roku został Superbelfer Darek Martynowicz. Obecnie polonista w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach. Fascynat twórczych lekcji i nowoczesnych technologii w nauczaniu. Zwycięzca wielu ogólnopolskich konkursów dotyczących wykorzystania ICT w szkole. Trener edukacyjny oraz Dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli . Microsoft Innovative Education Expert, wspierający placówki w Krakowie we wdrażaniu rozwiązań Microsoft. Jego zainteresowania skupiają się przede wszystkim na: sketchnotingu w szkole, ICT w nauczaniu, pracy metodą projektu oraz edukacji medialnej i filmowej. Darek to społecznik, który odważnie wypowiada się o zmianach w edukacji, angażuje się w wiele akcji lokalnych, jak chociażby odnowienie murala w Pcimiu. 

Nagroda w konkursie Nauczyciel Jutr@ powędrowała natomiast do Joanny Mikusek Przystajko, nauczycielki etyki oraz pedagoga szkolnego w Społecznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kudowie Zdroju, która w swojej codziennej pracy wykorzystuje roboty edukacyjne. 

Galę uświetnił występ zdolnych, młodych uczniów z projektu Żmichowska śpiewa, którego pomysłodawczynią i koordynatorką jest Superbelferka-Ewa Drobek.

Wszystkim finalistom gratulujemy i cieszymy się ogromnie, że mamy takich świetnych nauczycieli w Polsce!

 

Print Friendly, PDF & Email
Bartosz Chyś
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content