KARTKA DLA MEDYKA- OGÓLNOPOLSKA AKCJA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

OGÓLNOPOLSKA AKCJA- KARTKA DLA MEDYKA

W sieci pojawia się coraz więcej apeli do nauczycieli z prośbą o zdrowy rozsadek. O nie zarzucanie dzieci interaktywnymi  zadaniami i kartami pracy. 

Namawiamy o nieorganizowanie festiwalu aplikacji i narzędzi TIKowych. Prosimy o zadbanie o relacje, o stworzenie przyjaznej atmosfery i danie możliwości naszym uczniom na rozwijania własnych pasji, zainteresowań i uczenia się w sposób, na który tak naprawdę nie ma możliwości w szkole. Nie oceniajmy naszych uczniów, a doceniajmy ich wkład w swój rozwój.

Tak naprawdę to najlepszy moment na podjęcie tematów związanych z tolerancją, szacunkiem do drugiego człowieka, na rozwijanie postaw wzajemnej pomocy, wsparcia najbliższych.

OPIS NASZEJ AKCJI NA BLOGU TUTAJ

Mamy też ogromną prośbę do wszystkich naszych koleżanek i kolegów, aby najbliższe dni szkolne przeznaczyć na rozmowę o niezwykle ważnej, odpowiedzialnej, ale jakże niebezpiecznej w dzisiejszej sytuacji  pracy medyków. Wykorzystajmy ten czas na rozmowy, debaty, wypowiedzi, rysunki, a nawet wypracowania na temat pracy lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich pracowników służby zdrowia. 


Kochani, to jest ten czas….mamy najlepszy czas i okres na to, by nie tylko przybliżyć ten temat naszym uczniom, ale żeby wykształcić w nich szacunek dla tych zawodów i refleksję nad swoim zdrowiem i trybem życia. 

KARTKA DLA MEDYKA!!!


Mamy jednak ogromną prośbę dla Państwa. Zaproponujmy naszym uczniom w dniach od poniedziałku do środku wspólną edukacyjną akcję, która polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Niech to będzie nasze podziękowanie za ich trudną pracę i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni. Publikujcie te kartki na swoich tablicach, omawiajcie na zajęciach, publikujcie na blogach, stronach szkół i wszędzie gdzie się da. 

PADLET NA KTÓRY WRZUCAJMY KARTKI UCZNIÓW.

PADLET- KARTKI ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Dołączcie z nami do akcji KARTKA DLA MEDYKA!


Zachęcamy też nauczycieli do dzielenia się pomysłami na lekcje o służbie zdrowia. W tym celu udostępniamy wirtualną tablicę- padlet, na której możecie dodawać linki do stron, aplikacji, kart pracy, ćwiczeń i zadań. Możecie też opisać Wasze pomysły na kreatywne zajęcia o służbie zdrowia.
PADLET Z WASZYMI PROOZYCJAMI LEKCJI I ZAJĘĆ ZWIĄZANYCH Z SŁUŻBĄ ZDROWIA

PADLET Z MATERIAŁAMI EDUKACYJNYMI ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

 

Print Friendly, PDF & Email
Zyta Czechowska
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Komentarz do “KARTKA DLA MEDYKA- OGÓLNOPOLSKA AKCJA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

 • 3 kwietnia 2020 o 20:46
  Permalink

  Szkoda, że szkoły/przedszkola nie mogą już dołączyć żadnych zdjęć. Rozumiem, że nie ma już miejsca na nowe instytucje ale brak zapewnienia miejsca dla już istniejących to jednak jest bardzo słabe.
  Poza tym, nagle znika wszystko!
  to już jest w ogóle kuriozum społecznościowe!
  W ogóle medycy poznali akcję?
  Ktoś widział kartki i starania dzieci i młodzieży?
  Akcja ma jakikolwiek sens?
  Na przyszłość warto opracować dokładnie projekt: od założenia do dotarcia do odbiorców!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content