Koniec roku-czas refleksji

Mawia się, że sukces ma wiele twarzy. Dla jednych z nas będzie to drobna rzecz dla innych większa. Nie mniej jednak każdy sukces cieszy, buduje motywację do dalszego działania. Owszem nasze życie to nie tylko pasmo sukcesów, ponieważ zdarzają się też porażki. Nie mniej jednak ten artykuł nie będzie w tonie jęczingu (termin tak bardzo spodobał mi się podczas Hacatonu w Gdańsku, że na stałe zagościł w moim słowniku). Jeśli nie jęczing to co? Dzisiaj będzie o tym, co w tym roku udało się nauczycielom, jakich narzędzi będą mogli użyć, aby zapytać uczniów chociażby o to, co jest ich sukcesem i jak oceniają ten rok szkolny.


Zacznę trochę od siebie. Skupię się może na jednym ze sukcesów pozaszkolnych. W tym roku udało mi się uruchomić inspirującą grupę facebookową dla nauczycieli- Digitalni i kreatywni-TIK-owi nauczyciele: Digitalni i kreatywni. Grupa liczy obecnie ponad 5000 członków. Na grupie dzielimy się pomysłami na kreatywne, aktywizujace uczniów zajęcia. Dla członków grupy odbywają się także darmowe webinaria-Hacaton online, gdzie nauczyciele praktycy dzielą się inspiracjami i swoimi działaniami. Na grupie pojawia się także Digitalna teczka kreatywnego nauczyciela, do której wkładam różne narzędzia oraz portale przydatne do zajęć. Korzystając z okazji, że finiszujemy z tym rokiem szkolnym za pomocą prostego narzędzia Answergarden zapytałem członków grupy, co się im udało w tym roku szkolnym. Nomen omen narzędzie to można wykorzystać w pracy z uczniami do gromadzenia ich pomysłów. Wracając jednak do pytania skierowanego do nauczycieli udało mi się dzisiaj zebrać odpowiedzi i przygotować prezentację, ale w trakcie jej przygotowywania wydarzyło się coś, co na pierwszy rzut oka mogłaby się wydawać „pokrzyżuje” moje plany… Zamieniłem się we fraktal…Jak to możliwe? Wybrałem swoje zdjęcie, uruchomiłem stronkę do przygotowywania avatarów ze zdjęć Avatar i zabrałem się za prezentację podsumowującą w prostym i myślę efektownie wyglądającym programie Emaze. Zatem, co jest sukcesem nauczycieli? Spójrzcie sami Sukcesy nauczycieli Zapytajcie też swoich uczniów o to, jakie sukcesy udało im się osiągnąć w tym roku szkolnym. Może wykorzystacie też pytania z koła fortuny Podsumowanie roku
Pamiętajmy, że mimo, że w rzeczywistości szkolnej zarówno my jak, również uczniowie odnosimy sukcesy i porażki. Ważne jest to, żeby były one dla nas wyzwaniem. Zarówno sukcesy, jak także porażki budują nasze doświadczenie nie zapominajmy o tym.

Print Friendly, PDF & Email
Bartosz Chyś
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content