LEKCJE I PLATFORMY ONLINE DLA NAJMŁODSZYCH

Najbliższy czas można wykorzystać efektywnie, innowacyjnie i nowocześnie.
Przygotowałyśmy z myślą o  najmłodszych uczniach zbiór materiałów i platform z ćwiczeniami, grami i zabawami edukacyjnymi on-line.

Zachęcamy do tego, aby skorzystać z tych narzędzi i zagospodarować dzieciom chociaż część wolnego czasu na takie interaktywne powtórki, utrwalanie wiedzy i rozwijanie zainteresowań.

1. Dzieci uwielbiają avatary, które coraz częściej stają się popularnym, edukacyjnym narzędziem, wykorzystywanym przez nauczycieli.
Za pomocą tego narzędzia dzieci mogą tworzyć postacie  swoich kolegów, bohaterów literackich  i bajkowych. Uczniowie mogą zamienić się w twórców awatarów i wykorzystać je podczas wielu zajęć.
Gdzie zatem można stworzyć zabawne, kolorowe postacie? Stron i aplikacji jest wiele, my chciałybyśmy polecić Wam stronę, z której korzystamy najczęściej.  Ta intuicyjna usługa ma  przyjazny interfejs i co ważne, jest za darmo.

STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

2. Jedną z ulubionych platform dzieci jest ITO, strona na której znajdziemy niesamowite zadania dla najmłodszych. Są tam zadania typu układanki,  puzzle, czy np. interaktywne kolorowanki,  dzięki którym dzieci z powodzeniem mogą ćwiczyć koordynację wzrokowo- ruchową,  Dla dzieci, które mają problem z zapamiętaniem literek lub cyfr znajdują się ćwiczenia wspomagające proces uczenia się czytania i liczenia. Nie brakuje także zadań dla dzieci z problemami w komunikacji i rozumienia mowy. Dzięki panelowi piktogramy dzieci mogą zapamiętywać nazwy przedmiotów. Nie brakuje też ćwiczeń wspomagających proces logicznego myślenia.

 

STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
Naszym zdaniem doskonałym sposobem na  rozwijanie zainteresowań, poszerzanie słownictwa, czy usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej mogą być interaktywne puzzle. Puzzle to świetne ćwiczenia  korygujące dysfunkcje  wzrokowe i motoryczne.
Pomagają ćwiczyć koncentrację, wydłużanie uwagi, syntezę wzrokowo-ruchową. Takie puzzle mogą być pretekstem do poszerzania i rozwijania słownictwa związanego z wigilią, potrawami, symbolami  Wielkanocy i tradycjami.  Jak samemu stworzyć takie puzzle, nic trudnego. Na platformie znajduje się mnóstwo gotowych puzzli, z których bez zakladania konta można skorzystać.
                                                  STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
Platforma z gotowymi interaktywnymi ćwiczeniami, w zasadzie z wszystkich przedmiotów do learningapps. Uczniowie znajdą tam ćwiczenia typu memory, wykreślanki, krzyżówki, milionerzy, grupowanie czy połącz w pary.
STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Niesamowita strona do nauki słówek, mowy i rozumienia mowy. Przeznaczona jest przede wszystkim do nauki słówek w różnych językach, ale z powodzeniem możemy ją wykorzystać także w pracy z małymi dziećmi do usprawniania i poszerzania mowy.  Program ba ba dum z pewnością polubią Wasze dzieci.
Naszym zdaniem to wspaniałe narzędzie, które możemy wykorzystać na zajęciach rewalidacyjnych, ale także na logopedii. Program daje nam możliwość wyboru wielu gier od wskazania właściwego obrazka, po np. zapisanie wyrazów, dzieci słyszą też głos lektora wymawiającego poszczególne słowa i głoski. Na uwagę zasługuje fakt, że dzieci natychmiast otrzymują informację zwrotną czy właściwie wskazały odpowiedź.
Aby skorzystać z tych ćwiczeń należy wejść na stronę BA BA DUM.
Dodatkowym atutem gry jest to, że możemy założyć konto, które umożliwi nam monitorowanie postępów uczniów i analizę statystyk.

 

STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
Polska to lubię, do świetna platforma z materiałami on-line, ale także z mnóstwem metodycznie przygotowanych krat pracy. Wszystkie treści dotyczą Polski i patriotyzmu. Polecamy!
STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
Jak rozwijać logiczne myślenie, orientację przestrzenną. percepcję wzrokową i koordynację wzrokowo-ruchową?
Niezastąpione okażą się ćwiczenia w układaniu tangramu. Może je tworzyć analogowo z wykorzystaniem klocków, ale także interaktywnie.
Polecamy aktywne ćwiczenia działające zarówno na interaktywnej tablicy jak i na tablecie. Do wyboru uczniowie mają kilkadziesiąt różnych kształtów do ułożenia kolorowych obrazków.
STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
 
Innowacyjna  Szkoła to platforma z niezwykle przejrzystymi i merytorycznie poprawnymi ćwiczenia i zadaniami dla uczniów klasy 1-3 z przyrody, języka angielskiego i języka niemieckiego.
STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Proponujemy też platformę baamboozle. To  bezpłatna platforma, na której z powodzeniem stworzycie świetne testy i quizy. Doskonale sprawdzą się w naszej pracy, ponieważ do pytań możemy dodać ilustracje, co nie jest bez znaczenia, bo jak wiemy w nauczaniu wizualizacja treści jest wskazana.

Jak grać?
Quiz wyświetlamy na aktywnej tablicy lub na projektorze. Klasę dzielimy na 2, 3 lub  zespoły. Odczytujemy pytanie, każda grupa odpowiada, a następnie wizualizujemy odpowiedź. Platforma automatycznie przydziela punkty, które wcześniej przy tworzeniu quizu dla uczniów przydzielamy. Quiz generowany jest automatycznie po dodaniu przez nas pytań i plików graficznych, dodatkowo generuje puste losy, ujemne punkty lub przydział bonusów.

Na platformie mamy opcję ćwiczeń oraz gry. Oferuje nam mnóstwo gotowych, stworzonych przez innych nauczycieli testów i quizów. Platformę pokazujemy podczas naszych szkoleń dla nauczycieli i wiemy, że jest entuzjastycznie przyjmowana, a co najważniejsze nauczyciele wykorzystują ją podczas zajęć

STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
Niezastąpioną platformą na której dzieci mogą ćwiczyć naukę pisania na klawiaturze, ortografię, uczestniczyć w słownych zabawach i poznawać bajki jest PISU PISU.
                                                 STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
Print Friendly, PDF & Email
Zyta Czechowska
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content