Międzynarodowe targi edukacyjne BETT w Londynie

Bett Show to największe targi technologii edukacyjnych na świecie. Polscy przedstawiciele: samorządy, szkoły, nauczyciele, uczestniczą w nich od wielu lat. Poszukują nowinek edukacyjnych i technologicznych, które mogliby wdrożyć w swoich urzędach, przedszkolach i szkołach.
Po raz pierwszy w historii Bett Global można było odwiedzić polskie stoisko narodowe, na którym prezentowane były start’upy z branży EdTech oraz Laboratoria Przyszłości.

To były trzy intensywne dni, podczas których odbywały się pokazy nowych aplikacji, sprzętu i technologicznych rozwiązań. Poza warsztatami, wykładami i pokazami był oczywiście czas na wielostronne rozmowy i nawiązywanie nowych edukacyjnych znajomości i współprac.
Podczas targów reprezentowali nas również członkowie naszej grupy: Agnieszka Halicka, Małgorzata Rabenda, Sylwester Zasoński i Zyta Czechowska.
Większość z nas pojechała tam jako Ambasadorzy edukacyjnych marek i technologicznych rozwiązań. Dzięki temu była okazja do zacieśnienia współprac, które niebawem zaowocują innowacyjnymi działaniami w grupach nauczycielskich.
Ja byłam na BETT po raz pierwszy i mam nadzieję nie ostatni. Jestem zachwycona ilością wystawców i poziomem oraz kreatywnością w prezentowaniu swoich produktów.
Co mnie szczególnie zachwyciło?
– Interaktywna ściana, która pozwala na interakcję między uczniami i stymuluje aktywność fizyczna podczas wykonywania zadań.
– Nowinki robotyczne, wiele ciekawych i zabawnych robotów, które zachwycają nie tylko wyglądem, ale także ich funkcjonalnością i możliwością wykorzystania na różnych etapach edukacyjnych.
– Mnogość aplikacji do pracy z uczniami ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, ale o nich napiszę w osobnym poście.
– Wiele firm prezentowało symulatory i konsole do gier.
– Nowoczesne rozwiązania związane z drukiem 3D i tutaj Polska mogła się pochwalić naprawdę fantastycznymi pracami i pomysłami.
– Nowe rozwiązania w grafice.
– Poza tym rozwiązania powiązane ze sztuczną inteligencją i rozszerzoną rzeczywistością.
To był bardzo dobry edukacyjny czas. Intensywny, ale bardzo efektywny. Mam nadzieję, że będę mogła wrócić tam ponownie.
Kilka zdjęć z tego edukacyjnego wydarzenia poniżej.
Print Friendly, PDF & Email
Zyta Czechowska
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content