Planety Małego Księcia z drukarki 3D

Nowoczesne technologie są częścią naszego życia i ważnym elementem życia naszych uczniów. Warto więc wykorzystać ich potencjał i jak najwięcej czerpać z przeróżnych TIK-owych rozwiązań.

Niedawno w wielu  polskich szkołach  pojawiły się drukarki 3D,  nowe rozwiązanie, które niesie ze sobą ogromne możliwości. Przede wszystkim zwiększa zaangażowania uczniów i daje przestrzeń do pracy nowatorskimi metodami nauczania. Przekonali się o tym moi uczniowie z ZSS w Kowanówku. Młodzi ludzie na zajęciach informatyki, wykorzystując darmowe oprogramowanie do projektowania, stworzyli kule, które na lekcji języka polskiego zamienili w planety Małego Księcia. Uczniowie bez problemu odtworzyli podróż bohatera oraz scharakteryzowali napotkane postacie.  

 

Wiadomości utrwaliła rutyna MK Myśl-Kombinuj-Odkrywaj, która pozwoliła siódmoklasistom wykorzystać posiadaną już wiedzę, pobudziła ciekawość oraz zachęciła do większej dociekliwości.  Najlepszym podsumowaniem zajęć były komentarze uczniów: „Ale to było fajne”.  Lekcja ta jest częścią projektu ,,Lektury w 3D” i wstępem do kolejnych kreatywnych aktywności. 

Print Friendly, PDF & Email
Jolanta Majkowska
Latest posts by Jolanta Majkowska (see all)
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content