Po co prowadzić blog projektu?

Jakiś czas temu rozpoczęłam współpracę w ogólnopolskim projekcie  „Szkolna spiżarnia”, który został zatwierdzony przez narodowe Biuro eTwinning. Oprócz platformy programu nasz  projekt edukacyjny ma  również swój blog. W trakcie realizacji zadań projektowych będzie można tam znaleźć wiele informacji na temat jego założeń oraz relacje ze wszystkich kreatywnych, edukacyjnych działań, które zadzieją się w toku realizacji.

Do projektu dołączyło 30 szkół specjalnych i specjalnych ośrodków z całej Polski. Liczba zgłoszeń przerosła moje oczekiwania i bardzo mi przykro, że nie możemy współpracować z wszystkimi chętnymi. Każda  chętna szkoła ma dostęp do bloga, dzięki czemu na bieżąco będziemy upowszechniać jego rezultaty, a co najważniejsze dzielić się naszymi pomysłami na zajęcia kształtujące logiczne myślenie.

Dlaczego warto zakładać osobne blogi dla realizowanych projektów?

– jest to świetna forma upowszechniania i promowania rezultatów,
– blog ma szeroki zasięg komunikacyjny,
– uczniowie, ale zarówno nauczyciele mają stały dostęp do materiałów edukacyjnych publikowanych na blogu,
– blog jest świetną formą na prezentację dobrych praktyk,
– rodzice, uczniowie, ale także wszyscy sprzymierzeńcy projektu na bieżąco mogą obserwować aktywności realizatorów.

Nasz blog powstał na platformie blogger. Jest to darmowa platforma do tworzenia blogów na podstawie dostępnych szablonów. Nie jest trudno założyć własnego bloga, dlatego zachęcamy do takiej formy pracy w projekcie.

Blog projektu „Szkolna spiżarnia” znajduje się TUTAJ

Jak założyć bloga na bloggerze?
1. Zaloguj się na bloggera, Kliknij w link Blogger.com i utwórz bloga.
2. Zaloguj się do konta  Google, jeśli nie masz to załóż.
3. Wpisz tytuł, adres i wybierz motyw.
4. Pojawi się panel administracyjny, w którym można zacząć publikować posty,
5. W panelu możemy dodać innych redaktorów bloga, etykiety lub dane kontaktowe.

Inne blogi naszych projektów znajdują się poniżej. Mamy nadzieję, że staną się dla Państwa inspiracją.

Blog projektu „Na logikę”
Blog projektu „A może Polska?”
Blog projektu „Mitologujemy”
Zyta Czechowska