PROGRAM BeEco- Angażujemy- Inspirujemy- Zmieniamy

Mam niezwykłą przyjemność i zaszczyt ambasadorować wraz z innymi superbalframi : Przemkiem Stroniem i Agnieszką Jankowiak- Maik, Janną Gadomską i Anną Konarzewską, niezwykłej akcji: BeEco- Angażujemy- Inspirujemy- Zmieniamy

Profesjonalny, bezpłatny cykl warsztatów dla nauczycieli i nauczycielek już w zasięgu ręki! Ucz się od najlepszych i inspiruj innych. Los planety jest w naszych rękach. Właśnie ruszyły zapisy!

Projekt jest odpowiedzią na palące problemy naszej planety. W programie zaplanowano m.in. ciekawe i interaktywne warsztaty, eksperymenty, konkursy, a także turniej edukacji ekologicznej. Nie zabraknie scenariuszy lekcji i innych treści, których odbiorcami będą nie tylko uczniowie i uczennice, ale także ich rodzice. 

 

Do zgłoszenia organizatorzy zachęcają nauczycieli i nauczycielki szkół podstawowych, którzy pod okiem ekspertów uzupełnią i wzbogacą wiedzę na temat wyzwań ekologicznych oraz skorzystają z konkretnych narzędzi i materiałów m.in. scenariuszy lekcji, które będę pomocne w pracy z dziećmi i tym samym przyczynią się do budowania świadomości społecznej wśród młodego pokolenia Polek i Polaków. 

Informacje o projekcie TUTAJ

Realizacja projektu BeEco jest odpowiedzią na postępujące zmiany klimatyczne i brak formalnej edukacji w tym zakresie. Najnowsze badanie Deloitte z lipca 2021 wykazało, że zdecydowana większość Polaków obawia się zmian klimatycznych. W badaniu przeprowadzonym w Polsce na reprezentatywnej grupie 1145 osób powyżej 14 roku życia w czerwcu br. 81% ankietowanych stwierdziło, że jest zaniepokojone zmianami klimatycznymi. Niepokoju nie czuło w ogóle lub nie miało zdania tylko 7% ankietowanych. Jak się jednak okazuje, strach i obawy nie zawsze stanowią wystarczający powód zmian i działań na rzecz planety. Zgodnie z wynikami sondażu Eurobarometru prowadzonego w wiosną 2021 roku na zlecenie Parlamentu Europejskiego, tylko 52% Polek i Polaków zadeklarowało podjęcie działań w okresie 6 miesięcy przed badaniem. To mniej niż w jakimkolwiek kraju Unii Europejskiej. A to i tak znacząca poprawa od poprzedniego badania z 2019 roku.  

 

Te dane są alarmujące, ale i inspirujące do podjęcia działań. Wierzymy w moc edukacji i wierzymy, że edukacja ekologiczna dzieci pozwala kształtować proekologiczne zachowania. Dzieci wiedzą, że ekologia jest istotna, aczkolwiek brakuje im praktycznej wiedzy, którą mogliby wdrożyć w życiu codziennym. To niezwykle istotne biorąc pod uwagę fakt, że samodzielne działania są w stanie zdziałać więcej niż nam się wydaje! 

 

Dlatego nie zwlekaj. Poznaj szczegóły projektu, zapisz się na warsztaty i zdobądź narzędzia, które przyczynią się do pozytywnych zmian. To nasza wspólna sprawa! Pierwsze warsztaty już w styczniu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Formularz i wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej: www.beeco.edu.pl i na profilu na FB: www.facebook.com/BeEcoEdu

 

Organizator projektu: Fundacja Digital University

Współorganizator projektu: Fundacja Deloitte

Partner strategiczny: Bank BNP Paribas oraz Knauf Insulation

Partner merytoryczny: Who Will Save The Planet

Partner: Rodzice dla Klimatu

 

PR Manager: Joanna Talewicz- Kwiatkowska, joanna.talewicz@digitaluniversity.pl

Print Friendly, PDF & Email
Latest posts by Zyta Czechowska (see all)
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content