Radek Potrac Nauczycielem Roku 2023!

                                                                                                           foto pochodzi ze strony FB Radka

Radek Potrac Nauczycielem Roku 2023! Ta oto wiadomość dotarła do nas przed chwilą, bo właśnie dziś na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagrody, organizowana już po raz 21. przez Głos Nauczycielski.

Trudno nie napisać o Radku kilka miłych słów. I nie wynika to z tego, że wypada nam to zrobić-po prostu Radek na to zasłużył. Na jego profilu Fb na zdjęciu w tle można przeczytać „Kimkolwiek jesteś życzę Ci dobrze”. I jesteśmy przekonani, że nie jest pustym sloganem. Bo taki jest Radek. Empatyczny, z sercem na dłoni. Swą pracowitością, życzliwością, oddaniem dla każdej sprawy, której się podejmie mógłby obdzielić innych i jeszcze sporo zostałoby dla Niego. Oto kilka dowodów:

Początek wojny na Ukrainie. Mnóstwo osób przyjeżdża do Polski. Radek jako wolontariusz staje się stałym bywalcem Dworca Centralnego w Warszawie. Pomaga często w nocy, by zaraz potem móc wyruszyć do pracy- swoich uczniów. Radek to tytan pracy.

To również  wielki miłośnik Warszawy z ogromem wiedzy na jej temat. Wybieramy się na wycieczkę z uczniami do stolicy, piszemy do Radka: „Hej Radek, czy miałbyś czas oprowadzić nas po Warszawie jako przewodnik? Oczywiście zapłacimy”. Po chwili otrzymujemy odpowiedź „ Żadne pieniądze nie wchodzą w grę. Tylko sprawdzę swój grafik.”  Napisał mi kiedyś w wiadomości prywatnej „Czas wreszcie coś zjeść. Od wczoraj nie było czasu”. Taki właśnie jest Radek-najpierw myśli o innych, potem o sobie.  

Zaryzykujemy stwierdzenie, że  swoimi Radek Dreptakami przedreptał całą Warszawę. Wszystko w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych, społecznie.

Radek to osoba, która na co dzień wpiera i autentycznie pomaga Powstańcom Warszawy. To z nimi spaceruje po stolicy. To im pomaga, organizuje spotkania, by pamięć o Nich i wszystkich poległych Bohaterach wciąż żyła. Warto wspomnieć, że Radek to harcerz i instruktor ZHP. Dla nich zrobi wszystko.

Wiele moglibyśmy jeszcze mówić dobrego o Radku, bo to człowiek o wielkim sercu. Może na koniec warto chociażby wspomnieć jeszcze o jednej Jego inicjatywie. Zupełnie niedawno, dla swoich wychowanków założył publiczną zbiórkę na zakup hamaków, by móc wspólnie  „powisieć” sobie z nimi na łonie natury, w lesie.

Druhu Radku, jeszcze raz gratulujemy Ci tego wyróżnienia! Cieszymy się, że należysz do naszej społeczności! Jesteśmy przekonani, że będziesz godnie reprezentował (bo w pewnym stopniu tak jest-stałeś się naszym głosem) środowisko nauczycielskie- ze swą skromnością, szczerym uśmiechem, oddaniem, wyważonymi słowami oraz życiową mądrością.  

Gratulujemy wyróżnienia wyróżnienia w Konkursie  Anicie Mańdok, nauczycielki języka polskiego jako ojczystego w Polskiej Szkole we Fryburgu (Badenia-Wirtembergia) oraz Marcie Szymczyk, pedagożce w Społecznej Szkole Podstawowej Towarzystwa Oświatowego „Edukacja” w Łodzi. Wszystkim pozostałym  nominowanym serdecznie gratulujemy!

Kilka słów o Radku:

Radosław Potrac, nauczyciel historii, wychowania do życia w rodzinie, nauczyciel wspomagający w Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Powstańców 1863 r. w Warszawie, prezes Stowarzyszenia Gwara Warszawska, szef Inspektoratu Turystyczno- Krajoznawczego w Głównej Kwaterze Związku Harcerstwa Polskiego. 

Print Friendly, PDF & Email
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content