Rozwijanie kreatywności w projekcie w kontekście terapii ręki i rozwijania motoryki małej.

Czy podczas realizacji projektu edukacyjnego można wdrażać terapeutyczne aktywności i tym samym rozwijać kreatywność#d5d5d5">?

Jak najbardziej można, czego dowodem są przeprowadzone przeze mnie zajęcia edukacyjne podczas których moi uczniowie realizowali działania ogólnopolskiego  projektu eTwinning pt. „Wirtualne wędrówki po krajach Unii Europejskiej”.

Rozmawialiśmy o ciekawych miejscach w wybranych państwach Unii, rozpoznawaliśmy znane zabytki, ale postanowiliśmy temat zgłębić w nieco inny sposób. W wielu europejskich miastach, a tym samym w Polsce znajdują się  cudowne, zabytkowe kamieniczki. Stanowią one nie tylko  kulturowe i architektoniczne dziedzictwo, ale przede wszystkim nierozerwalny klimat starówek.

Poznaliśmy historię powstawania kamieniczek i ich teraźniejsze wykorzystywanie. Odwiedziliśmy wirtualnie  i podziwialiśmy kamieniczki w takich miastach jak Amsterdam, Wiedeń, Praga, ale także Kraków, Wrocław, Gdańsk i Poznań.

Zachęcamy do zainteresowania się tymi wspaniałościami architektury. W tym celu udostępniamy materiały takie jak zdjęcia, grafiki, ale także kolorowanki.

My w ramach zajęć projektowych postawiliśmy nie tylko na edukację, ale także na terapię, dlatego uczniowie na podstawie specjalnie przygotowanych szablonów kamieniczek – tu podziękowania dla Mateusza Łyska z Belfry Bazgrolą, wykonali prace 3D, z wykorzystanem długopisu 3D, usprawniając przy tym motorykę małą, rozwijając umięjętności manualne, wyobraźnię, ćwicząc koordynację wzrokowo- ruchową i koncentrację uwagi. Powstały wspaniałe dzieła, które cieszą oko w ramkach obrazowych.

Więcej o długopisach 3D i pakietach terapeutycznych przeczytasz TUTAJ

Ponadto uczeń przygotował rysunek z interpretacją zdjęcia z kamieniczkami .

To były niezwykle kreatywne i aktywne zajęcia. A efekty naszej pracy możecie zobaczyć poniżej. Zachęcam też do zapoznania się z innymi aktywnościami projektowymi.

Blog działań projektowych znajduje się TUTAJ

Materiały z szablonami kamieniczek znajdują się TUTAJ

Więcej przeczytasz na blogu

Latest posts by Zyta Czechowska (see all)
Podoba się ? Podziel się z innymi.