SKRZATY- ŚWIĄTECZNE ZAWIESZKI- INSTRUKCJA PRZYGOTOWANIA

Każdego roku wraz z uczniami przygotowujemy świąteczne stroiki, ozdoby i dekoracje, które następnie sprzedawane są podczas kiermaszy, ale przede wszystkim ozdabiają i upiększają nasze sale lekcyjne.

Przygotowanie takich ozdób ma też dodatkowy cel, a mianowicie rozpoznawanie i wykorzystywanie mocnych stron uczniów z niepełnosprawnościami. Taka przyjemna i możliwa do wykonania forma zajęć daje uczniom poczucie sprawstwa i sukcesu. Wzmacnia i podnosi poczucie własnej wartości.

Takimi działaniami pokazujemy także, że osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi mimo wielu dysfunkcji i niskiego potencjału intelektualnego są w stanie robić fantastyczne rzeczy, dzięki którym po ukończeniu szkoły mogą zarabiać, mogą czuć się ważni i potrzebni.

Potrzeba bycia aktywnym, docenianym i ważnym, jest naturalną potrzebą każdego z nas, dlatego dbajmy o to, aby nasi uczniowie mieli przestrzeń do rozwoju w obszarze, który jest zgodny z ich możliwościami.

Jak przygotować skrzata zawieszkę?

1. Przygotuj niezbędne materiały: włóczki w 2 kolorach, jedną na brodę, a drugą na czapeczkę. Ponadto szablon czapeczki z kartonu, i pompon lub  koralik do wykonania nosa. Niezbędny będzie także pistolet i klej na gorąco.

2. Wykonaj brodę. Nawiń na rolce, na kartonie lub dłoni włóczkę, następnie zsuń,  zwiąż ją w połowie i poprzecinaj, tak by powstała broda.

3. Przyklej do szablonu czapki drugi kolor włóczki, otaczając dookoła szablonu.

4. Połącz czapkę z brodą za pomocą kleju.

5. Przyklej nos.

6. Zawieszka gotowa!

Do Państwa dyspozycji udostępniamy także instrukcję obrazkową wykonania takiego skrzata, przyda się w pracy z uczniami, którym takie schematy, instrukcje i wizualizacje ułatwiają pracę.

Powodzenia!!!

Instrukcję do wydruku pobierz TUTAJ