Stare Jabłonki i nowe inspiracje

Już 12 raz odbyło się ogólnopolskie spotkanie nauczycieli języka angielskiego w Starych Jabłonkach – English Teaching Market. Jak co roku, na przełomie czerwca i lipca, Stare Jabłonki stają się stolicą dla tych, którzy mają tylko jedną religię – język angielski 🙂

3 dni wykładów, warsztatów, spotkań, prawie 400 uczestników z całej Polski, kilkudziesięciu wykładowców, wielu znakomitych gości…

Bogata oferta warsztatów i wykładów spotkała się z pozytywnymi komentarzami wszystkich uczestników. Jacek Pyżalski, Jola Okuniewska dali podczas swoich zajęć niesamowitego czadu. Zajęcia profesora Pyżalskiego są jak zawsze oblegane do granic możliwości. Moja Guru, Jola Okuniewska, pokazywała jak korzystać z m.in. takich aplikacji jak jimdo, wordle, czy storybird. Było świetnie.

W tym roku również miałem okazję poprowadzić warsztaty – pokazywałem jak korzystać z takich z narzędzi jak edmodo, kahoot, learningapps, czy examtime. Zdjęcia: link.

Wieczorami, po całych dniach wytężonej pracy, Stare Jabłonki zamieniają się w miejsce wymiany doświadczeń i poglądów na temat edukacji, oczywiście przy dobrym, darmowym, zasłużonym piwku i muzyce na żywo. Były zabawy z klanzą, tańce szkockie i irlandzkie, full wypas. Odwiedzili nas też dziennikarze TVP Olsztyn – ich relacja dostępna w tym miejscu – link (od 11 minuty, przetrwać trzeba długą reklamę).

Tym, którzy po raz pierwszy słyszą o ET Market przypominam, że spotkanie organizowane jest w ramach Programu English Teaching Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

To nie wszystko. Już kiedyś wspominałem, że program English Teaching to dla nas anglistów kraina mlekiem i miodem płynąca. Mówię tu o różnych szkoleniach – weekendowych w Polsce, wielotygodniowych za oceanem, funduszach na projekty, czy obozach językowych dla nas, nauczycieli i dla naszych uczniów! Właśnie biorę udział w dwutygodniowym obozie językowym na mazurach, fundowanym także przez Nidę. Mamy trenerów z USA, zajęcia w pięknej okolicy, a popołudniami żeglujemy. Płyniemy z nurtem, który wyznaczyła nam NIDA.

WP_20140714_024

WP_20140715_001

WP_20140715_002

Materiały z zajęć : link

Słuchajcie koleżanki i koledzy angliści, postarajcie się zrobić co w waszej superbelferskiej mocy żeby wziąć udział w ET Market w przyszłym roku i aplikujcie do fundacji o granty na wasze wymarzone projekty. Warto, serio.
Zaglądajcie na stronę projektu: link.

See Ya!

Łukasz

Print Friendly, PDF & Email
Łukasz Rumiński
Latest posts by Łukasz Rumiński (see all)
Podoba się? Podziel się z innymi.

3 thoughts on “Stare Jabłonki i nowe inspiracje

 • 16 lipca 2014 o 07:36
  Permalink

  Hej, ja co prawda nie jestem anglistą, ale intersują mnie narzędzia. Czy ten jiimdo to chodzi Ci do http://www.jimdo.com/ (przez jedno i)? Mam propozycję, aby dopisać te których nie ma w naszych belfrolinkach:) Ostanio zauważyłam, że jak podajemy sobie jakieś ciekawostki na FB to nie zawsze się tam znajdują, a przecież warto je zapisać, bo na FB trudno potem się odnaleźć:)

  Odpowiedz
 • 18 lipca 2014 o 06:42
  Permalink

  Potwierdzam. Szkolenie w Starych Jabłonkach było znakomite, zorganizowane z najwyższą starannością, warsztaty bardzo ciekawe. A co mnie uderzyło, a byłam tam po raz pierwszy- nauczyciele uczestniczyli w nich bardzo aktywnie i tłumnie, chociaż kusiło pobliskie jezioro. ETM jest dla anglistów z małych miejscowości…mam nadzieję za rok również tam być jako trener. Już wiem jakie są potrzeby.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content