Światowy Dzień Nauczyciela 2021

Drodzy Nauczyciele, Drogie Nauczycielki

Nasza Noblistka, Wisława Szymborska w  odczycie noblowskim powiedziała między innymi:

„Jest, była, będzie zawsze pewna grupa ludzi, których natchnienie nawiedza. To ci wszyscy, którzy świadomie wybierają sobie pracę i wykonują ją z zamiłowaniem i wyobraźnią. Bywają tacy lekarze, bywają tacy pedagodzy, bywają tacy ogrodnicy i jeszcze setka innych zawodów. Ich praca może być nieustanną przygodą, jeśli tylko potrafią w niej dostrzec coraz to nowe wyzwania. Pomimo trudów i porażek, ich ciekawość nie stygnie. Z każdego rozwiązanego zagadnienia wyfruwa im rój nowych pytań. Natchnienie, czymkolwiek ono jest, rodzi się z bezustannego „nie wiem”.

Dziś, w Światowy Dzień Nauczyciela. Zatem złóżmy sobie nawzajem życzenia. By nasza praca, mimo wielu przeciwności nadal była nieustanną przygodą. By nasza ciekawość nigdy nie stygła, a „nie wiem” towarzyszyło nam bez przerwy i było dla nas motywacją do twórczych poszukiwań z naszymi uczniami. Inspirujmy się, wspierajmy, bądźmy dla siebie mili.  Dbajmy o siebie, o wzajemne relacje przede wszystkim te w życiu prywatnym. Bo zdrowy nauczyciel to zdrowy uczeń. 

Nie ma edukacji bez relacji.  Zatem dbajmy o nie. Przesyłamy Wam dużo ciepła i pozytywnej energii. Niech to ciepło będzie w Was i wokół Was. A oto dalsze życzenia od nas – dla Was. A tak naprawdę dla nas wszystkich. Złóżmy sobie je nawzajem, do czego Państwa bardzo gorąco zachęcamy w komentarzach. 

Warto być nauczycielem. Warto być przyzwoitym!

Radosnego świętowania!


Print Friendly, PDF & Email
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content