Światowy dzień nauczyciela

W Polsce mamy swoje edukacyjne święto państwowe w październiku – Dzień Edukacji Narodowej, ale to nie jest jedyna okazja do zwrócenia uwagi społeczeństwa i mediów na edukację i tych, którzy uczą.

Co roku 5 października społeczność międzynarodowa obchodzi Światowy Dzień Nauczycieli. Po raz pierwszy proklamowany był przez UNESCO w 1994 roku. Również my –  nauczyciele i edukatorzy z grupy Superbelfrzy RP postanowiliśmy w tym roku przyłączyć się do tej globalnej akcji.

Światowy Dzień Nauczycieli jest obchodzony co roku przez UNESCO w celu wyrażenia uznania dla setek tysięcy nauczycieli i edukatorów na całym świecie. Jest takim dniem w roku, kiedy warto zwrócić uwagę na pracę i znaczenie dla społeczeństwa osób uczących w szkołach i poza szkołą. Zdaniem UNESCO zdrowe i rozwijające się społeczeństwo nie może istnieć bez nauczycieli.

Do dzisiaj na całym świecie zarejestrowano na stronie tej inicjatywy (http://www.worldteachersday.org/) aż 92 wydarzenia poświęcone obchodom (na najróżniejszy sposób) Światowego Dnia Nauczycieli.

Ponieważ 5 października wypada w tym roku w sobotę – zachęcamy wszystkie szkoły i organizacje do organizacji w poniedziałek 7 października różnego typu wydarzeń lub chociaż rozmowy o byciu nauczycielem i wspólnego obejrzenia krótkiego i optymistycznego filmiku przygotowanego przez naszą grup.

Pozdrawiamy wszystkich,

Superbelfrzy RP


Print Friendly, PDF & Email
Adam Jurkiewicz
Jestem w:
Podoba się? Podziel się z innymi.

Komentarz do “Światowy dzień nauczyciela

  • 5 października 2013 o 17:34
    Permalink

    Życzę Wam, by nie opuszczało Was poczucie humoru i codziennie towarzyszył Wam optymizm.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content