SZKOŁA SPECJALNA I EDUKACJA UCZNIÓW Z SPE W PIGUŁCE….

Rodzice dzieci, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego mają odwieczny dylemat, do jakiej szkoły  posłać swoje dzieci. Która placówka , jaka forma nauczania i jaki  jego rodzaj będzie najbardziej efektywny dla ich dzieci.

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi, ponieważ na wybór właściwej szkoły wpływ ma wiele czynników. Jednym z nich jest rodzaj orzeczenia wydanego przez poradnię psychologiczno- pedagogiczną, stopień niepełnosprawności ucznia i to co najważniejsze, czyli  potrzeby i możliwości konkretnego dziecka.

W rozmowie z Mateuszem Górą starałam się wyjaśnić na czym polega edukacja specjalna i odczarować mit oraz krzywdzące, stereotypowe myślenie o edukacji specjalnej.

Zachęcam do wysłuchania podcastu, który mam nadzieję rozwieje wiele wątpliwości i stworzy nowoczesny, faktyczny obraz edukacji specjalnej- w specjalnych szkołach, ale także w szkołach ogólnodostępnych.

Jest to podcast skierowany nie tylko do nauczycieli, ale także do rodziców, którzy borykają się z myślami i stoją przed ważną decyzją wyboru szkoły dla swoich pociech.

Dobre praktyki, pomysły na lekcje z uczniami z SPE oraz świadectwo naszych kreatywnych działań znajdziecie Państwo na wspomnianym przeze mnie blogu edukacyjnym, który współtworzę z Jolantą Majkowską, czyli www.specjalni.pl.

 

Zapraszam!

Print Friendly, PDF & Email
Zyta Czechowska
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content