The school-Inteligetny umysł- ogólnopolski projekt edukacyjny


Współpraca przy projekcie „Stres a nasz mózg- walka do wygrania, który został opisany na blogu Superbelfrów zrodziła nowy pomysł na projekt. Weźmie w nim udział 20 szkół z całej Polski. Podstawą naszej współpracy będzie platforma eTwinnig. Od czego zaczynamy? Wspólnie z uczniami przygotowujemy nieszablonowe prezentacje grup projektowych. Już w tym tygodniu uczniowie ze szkół projektów wezmą udział w interaktywnej grze The school-Inteligentny umysł, z której mogą skorzystać także nauczyciele nie biorący udziału w projekcie.

Co trzeba zrobić. Wystarczy, że wejdziecie w link:
https://view.genial.ly/5bbf7344f1420d649809a106/inteligentny-umysl
Wydrukujcie i rozdajcie poszczególnym grupom kartę grywalizacji, na której gromadzić będą punkty. Jest ona dostępna pod linkiem
https://drive.google.com/open?id=1ahsCQPYtM9kJOUlnf_ouV9yl1JMvE4xz
QR kody do ostatniego zadania w grze znajdziecie tutaj:
https://drive.google.com/open?id=1WmcX7j5pLkFuRuWVlfnPh6o2Op1anFth
Z gry można korzystać na urządzeniach mobilnych (tabletach, telefonach) skanując poniższy QR kod:

Z okazji Tygodnia Mózgu (11-15.03) przygotowuję dla swoich uczniów także inne wyzwania-rebusy, nieszablonowe zadania z matematyki, zadania z wykorzystaniem pisma lustrzanego i mnemotechnik. Wszystkie wyzwania opiszę na swoim blogu- Digitalni i kreatywni.
Jeśli chodzi o projekt to opisana przeze mnie gra jest dobrym początkiem współpracy międzyszkolnej. W planach mamy przygotowanie gier terenowych- Inteligentny umysł w terenie, prototypów wynalazków oraz gry planszowej The school-Inteligentny umysł. Efektem finalnym będzie powstanie e-booka z pomysłami grup biorących udział w projekcie jako dobrych praktyk edukacyjnych do wykorzystania przez innych nauczycieli.

Print Friendly, PDF & Email
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content