Turystyka offline i online

Zdjęcie autorstwa slon_dot_pics z PexelsTurystyka organizowana w szkole pełni bardzo ważną rolę, ponieważ wspomaga proces edukacyjny ucznia. Jest ona połączeniem teorii zdobytej w czasie lekcji z praktycznym wykorzystaniem nowej wiedzy w terenie. Jest również wielostronną i kompleksową nauką o własnym kraju, przeszłości, współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem własnych regionów, tradycji, zabytków kultury i środowiska przyrodniczego.

Turystyka szkolna odgrywa poza tym ogromną rolę wychowawczą, ponieważ kształtuje pozytywne cechy charakteru, wpływa na postawy, poglądy i przekonania. Uczy przestrzegania umówionych zasad, punktualności, dbania o siebie i innych członków wycieczki oraz współdziałania w grupie rówieśniczej. Jest ona także doskonałą formą wypoczynku, wyrabiającą nawyk racjonalnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu, dostarczającą wielu wrażeń, radości, satysfakcji, regenerującą siły do pracy w szkole, wzmacniającą zdrowie, podnoszącą sprawność fizyczną, uczącą wytrwałości.

Aby przeczytać więcej o turystyce w nauczaniu hybrydowym KLIKNIJ i POBIERZ

Wycieczki

O autorce:

Joanna Gadomska – biolożka w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, autorka bloga „Biologia z Blondynką”, członkini grupy SuperBelfrzy RP. W tym roku szkolnym otrzymała tytuł Edukator Roku2020 w kategorii Ekologia. Prelegentka na ogólnopolskich konferencjach dla nauczycieli. Edukatorka z zakresu edukacji ekologicznej oraz profilaktyki zdrowia. Autorka licznych publikacji edukacyjnych, programów nauczania, innowacji pedagogicznych, scenariuszy zajęć i materiałów dydaktycznych. Pasjonatka pracy metodą projektu, autorka ogólnopolskich projektów „EKO-SZKOŁA”, „Klasowa Wigilia bez plastiku”, „Ręcznie robione, a nie kupione”, „Tydzień Uczniowskiej SuperMocy” oraz licznych projektów lokalnych i szkolnych. W swojej pracy stawia na relacje, aktywność i kreatywność. Stale poszukuje nowych, inspirujących rozwiązań edukacyjnych, ale nie zrywa z tradycją. Na swojej stronie pozytywnie motywuje do własnego rozwoju, aktywności i poszukiwania szczęścia, a także nawołuje do pomagania innym oraz do działania na rzecz środowiska przyrodniczego. Prywatnie, szczęśliwa mama i żona, która uwielbia małe i duże podróże ze swoja rodziną.

Print Friendly, PDF & Email
Podoba się ? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content