WARTE ZAPAMIĘTANIA- AKCJA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

Zbliża się kolejna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na wiele sposobów staramy się czcić tę ważną dla nas Polaków datę. W związku z tym w tym roku proponujemy inicjatywę związaną ze znanymi Polakami.

Na czym polega akcja?

Podczas zajęć, ale również prywatnie zarówno uczniowie jak i nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły mogą tworzyć specjalnie na tę okazję zaprojektowane przez nas Karty cytatów znanych Polek i Polaków.

Takie myśli, które są uniwersalne, ważne dla naszej tożsamości, dla naszego życia, pracy którą wykonujemy, dla naszego rozwoju i są WARTE ZAPAMIĘTANIA.

Nasza akcja nosi tytuł „Warte zapamiętania”. Kartki nie są celem samym w sobie, ale za ich pośrednictwem chcemy zmobilizować jak największą liczbę osób do rozmów na temat znanych Polek i Polaków, których wypowiedziane przez nich ważne słowa, sentencje i myśli skłaniają nas do przemyśleń, zmiany postaw i refleksji na temat życia, patriotyzmu i itd.

Oprócz tego, że powstaną kartki, które zamieszczać będziemy na wspólnym wakelet, zachęcamy do poznawania sylwetek znanych Polek i Polaków. Warto te kartki udostępniać w mediach społecznościowych, na stronach szkół i placówek oświatowych, by jak najwięcej osób miało szansę ich zobaczenia, przeczytania i przemyśleń.

Ważne!

Warto tworzyć własne wakelet, a następnie link do nich dodać do wspólnej kolekcji.

 

Wakelet do edycji i do zamieszczania kolekcji szkół znajduje się TUTAJ

 

 

Dziękujemy Mateuszowi Łyskowi za pomoc przy projektowaniu kartki. patronem akcji jest grupa Superbelfrzy RP.

KAŻDY MOŻE WYBRAĆ SOBIE KARTĘ, KTÓRA MU NAJBARDZIEJ ODPOWIADA. MOŻNA WPISAĆ CYTAT ZNANEJ POLKI LUB POLAKA, ALE TAKŻE DODAĆ ICH ZDJĘCIE.

KARTY MOŻNA POBRAĆ TUTAJ

 

Przykładowa kartka

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Zyta Czechowska
Podoba się? Podziel się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content